piatok, 18 júna, 2021
29.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Hlas-SD víta postoj prezidentky Čaputovej a "pandemiologických" odborníkov k celoplošnému testovaniu...

Hlas-SD víta postoj prezidentky Čaputovej a “pandemiologických” odborníkov k celoplošnému testovaniu na COVID-19

Mimoparlamentný Hlas-SD víta postoj prezidentky SR Zuzany Čaputovej a “pandemiologických” odborníkov k celoplošnému testovaniu na COVID-19. Ide o racionálny hlas, pretože verejnosť čelí protichodným informáciám z Úradu vlády SR, ktoré sú spôsobené nejasnou komunikáciou. Informovala o tom hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.

“Od začiatku sme zdieľali pochybnosti o správnosti, ale hlavne bezpečnosti kroku realizovať celoplošné testovanie národa. Prezentovali sme celý rad obáv o zdravie obyvateľstva v súvislosti s touto akciou,” tvrdí Hlas-SD. Strana tiež vníma pochybnosti spojené s interpretáciou výsledkov antigénových testov, ktoré zachytia infekčných ľudí, ale nie všetkých pozitívnych.

Hlas-SD podľa Medveď Macíkovej kládol dôraz aj na posilňovanie kapacít hygienikov a dohľadávačov kontaktov. To mohlo ísť na úkor celoplošného testovania, ktoré má viac otáznikov ako odpovedí, konštatuje strana.

“Rovnako sa zhodujeme v názore, že celoplošné testovanie sa nemôže uskutočňovať na úkor medicínskych kapacít v nemocniciach, pretože hrozí ich kolaps a tým bezprostredné ohrozenie života ľudí, ktorí budú potrebovať okamžitú pomoc,” uviedla Medveď Macíková.

Hlava štátu v utorok pripomenula, aby zdravotníci, ktorí budú na plošnom testovaní, nechýbali potom v nemocniciach a pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti. To isté platí aj pre zdravotnícky materiál a pomôcky. Personálne kapacity by nemali chýbať ani pri dohľadávaní kontaktov. Čaputová považuje za potrebné zvýšiť aj dostupnosť testovania.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,248 +38 Dnes Úmrtí 12,478 +14 Dnes Uzdravení 377,759 Infikovaných 1,011 Last updated: 18. júna 2021 - 20:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -