Maďarsko: Zomrel už štvrtý učiteľ nakazený koronavírusom

0
Zamestnankyňa školy meria teplotu žiačke pred vstupom do školy. (Foto: TASR/AP)

V Budapešti zomrel 52-ročný učiteľ nakazený novým druhom koronavírusu. Počet súvisiacich úmrtí medzi maďarskými pedagógmi tak stúpol na štyri. Informovalo o tom v utorok internetové vydanie týždenníka Heti Világgazdaság (HVG) s odvolaním sa na Odborový zväz pedagógov (PSZ).

Najnovšou obeťou je učiteľ základnej školy v XIII. budapeštianskom obvode v mestskej časti Újlipótváros, ktorý okrem ochorenia COVID-19 trpel aj inou, chronickou chorobou. Jedna z tried, v ktorých tento pedagóg vyučoval, musela ešte pred jesennými prázdninami absolvovať karanténu pre výskyt infekcie koronavírusu.

Centrum riadenia a kontroly verejných vzdelávacích zariadení Klebelsberg v tejto súvislosti pre denník Magyar Nemzet uviedlo, že nevedie evidenciu učiteľov nakazených koronavírusom.

PSZ vyzvala vládu, aby zverejnila, čo urobí v záujme ochrany chronicky chorých pedagógov a zamestnancov škôl po ukončení jesenných prázdnin v rámci silnejúcej druhej vlny pandémie koronavírusu. Odborári tiež chcú vedieť, kedy – po akom náraste počtu úmrtí a nakazených – bude vláda konečne ochotná sprísniť epidemiologické opatrenia na školách.

- Reklama -