štvrtok, 26 novembra, 2020
1.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Kollár (Za ľudí): Testovanie považujem za zlé a viac politické ako odborné...

Kollár (Za ľudí): Testovanie považujem za zlé a viac politické ako odborné rozhodnutie. Naď (OĽaNO): Klameš. Zavádzaš

A je to tu. Poslanec vládnej koalície Miroslav Kollár (Za ľudí) otvorene kritizuje nápad s plošným testovaním. Okrem toho, že je poslancom NR SR, je totiž aj primátorom mesta Hlohovec a teda je priamo pri stave príprav celej akcie. „A keď raz vyjdú najavo okolnosti prípravy tejto „operácie“, nezostane kameň na kameni,” vyhlásil Kollár.  

Kritiku celého testovania a príprav zverejnil Miroslav Kollár na sociálnej  sieti, kde priebežne informuje o stave príprav testovania. V pondelok večer Kollár napísal: 

„Na základe všetkých informácií, ktoré v tejto chvíli ako primátor mám o stave príprav celej operácie, považujem plošné testovanie za zlé a viac politické ako odborné rozhodnutie. Hovorím to pri plnom vedomí.

Áno, AKO PRIMÁTOR UROBÍM VŠETKO pre to, aby PLOŠNÉ TESTOVANIE prebehlo tak, aby bolo pre všetkých, čo sa ho zúčastnia, BEZPEČNÉ. Nie pre tých, čo si to vymysleli. Urobím to pre ľudí, ktorí budú pracovať na odberných miestach, pre našich občanov a pre zdravotníkov v nemocniciach, aby sme oddialili kolaps v nemocniciach.

My to v samosprávach nakoniec nejako zvládneme. Napriek tomu, že sme sa až teraz večer dozvedeli, že je takmer všetko inak, že si máme v podstate všetko zabezpečiť sami atď.

Úprimne, neočakávam už nič, len to, že v sobotu ráno príde vojak s testami a certifikátmi. A že si to tam celé odstojí a bude niesť zodpovednosť za dianie na každom odbernom mieste. Také odberné miesto, kde zodpovedná osoba z OS SR nebude, neotvorím.

SAMOSPRÁVA ALE NIE JE SLÚŽKA CENTRÁLNEJ VLÁDY. Treba si prečítať ústavu.

A keď raz vyjdú najavo okolnosti prípravy tejto ´operácie´, nezostane kameň na kameni.”

Kollárov status nenechal chladného ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽaNO) a zapojil sa do debaty.

„Miro, už to preháňaš. Akože celá Orava a Bardejov ocenili, čo všetko sme tam zabezpečili. Ty aj napriek tomu, že stále dostávaš info cez Úniu miest či ZMOS, ktorí aj dnes sedeli hodiny na ÚKŠ, tak si ideš svoje. Niekedy už by bolo aj fajn povedať si, že idem makať a nie stále vyplakávať na FB. Väčšiu politickú reklamu si urobíš hladkým priebehom ako vyplakávaním v médiách. A ešte raz, ak tvrdíš, že všetko robia samosprávy a my dávame iba jedného vojaka, tak klameš a buď to robíš zámerne, alebo nemáš informácie, ale napriek tomu máš potrebu sa vyjadrovať. Zavádzaš. Asi vieš, prečo máš potrebu to robiť.”

A Kollár reagoval: „Jaro Naď, prepáč, ty vieš, aká je reálna situácia. chápem, že ideš svoje, máš svoje úlohy a zodpovednosť, si minister. Ja som primátor, mám zodpovednosť za mojich ľudí. Do konca týždňa máme všetci čo robiť. Potom sa o tom môžeme porozprávať. Stačí ľuďom pustiť záznam z porady primátorov nielen po dnešnom krízovom štábe a pochopia. Toto nám zlomí krk všetkým. A ty to vieš. Tu ďalej túto debatu viesť nebudem.”

2 KOMENTÁRE

  1. Zdá sa, že je tu prvý statočný z vládnej koalície!!! Konečne niekto povedal pravdu o tomto šialenom projekte, ktorý vzišiel z chorej mysle zlodeja a plagiátora Mat_oviča!!! Modré trubky spamätajte sa už konečne. Mysleniu zdar!!!

    • Aj ja blahoželám p.Mirovi /priezvisko vynechám/. P. Naďa chápem, robí čo musí, aj p. Miro urobí čo musí. Ale on naozaj “Za ľudí”, kým p.Naď a ostatní “Za Matoviča”.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Fico nekomentuje Jankovskej výpoveď. Jej prácu na ministerstve opätovne ocenil

Predseda Smeru-SD Robert Fico nekomentuje výpoveď bývalej štátnej tajomníčky Ministerstva spravodlivosti (MS) SR Moniky Jankovskej, ktorá má byť stíhaná pre korupčné trestné...

Borisa Kollára prepustia v piatok z nemocnice

Predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) v piatok (27. 11.) prepustia z nemocnice. TASR o tom informoval generálny riaditeľ Nemocnice svätého Michala...

Pellegrini spáva pokojne. Nespomína si na rozhovor s Jankovskou o Kočnerovi a televíznych zmenkách

Expremiér Peter Pellegrini (nezaradený) deklaroval, že si nespomína na taký rozhovor s bývalou štátnou tajomníčkou rezortu spravodlivosti Monikou Jankovskou, v ktorom by...

Gröhling žiada pri otváraní škôl o zachovanie pokoja

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) žiada pri otváraní škôl o zachovanie pokoja. Tvrdí, že na ministerstve robia všetko pre to,...

Ak by niekto nemal príspevok na obed, do leta to vyriešim, odkazuje Krajniak

Ak by niekto prepadol cez systém a nedostal by sa k príspevku na obed pre deti, minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) uviedol, že...

Rast peňažnej zásoby v eurozóne sa v októbri zrýchlil

Rast peňažnej zásoby v eurozóne sa minulý mesiac zrýchlil, zatiaľ čo úvery súkromnému sektoru rástli stabilným tempom. Uviedla to vo štvrtok Európska...

Merkelová: Predĺženie lockdownu je nevyhnutné

Nemecká kancelárka Angela Merkelová počas svojho štvrtkového prejavu v Spolkovom sneme označila za "nevyhnutné" rozšírenie čiastkového lockdownu, ktorý mal pôvodne platiť do...
Slovensko
Pozitívne vzorky 101,257 +1,953 Dnes Úmrtí 749 +17 Dnes Uzdravení 56,378 Infikovaných 44,130 Last updated: 26. novembra 2020 - 16:08 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky