utorok, 13 apríla, 2021
3.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Pri kontrole mimo domova treba s policajtmi komunikovať hodnoverne, odporúča polícia

Pri kontrole mimo domova treba s policajtmi komunikovať hodnoverne, odporúča polícia

Čo najviac času treba v aktuálnej situácii tráviť doma a von ísť len na nevyhnutný čas. Pri kontrole treba s policajtmi komunikovať a hodnoverne im zdôvodniť účel cesty. Pomôcť môže napríklad pracovná zmluva, objednávka či blok od nákupu. Von možno ísť do prírody, na prechádzku so psom či na nákup potravín a hygienických potrieb. Povolená je tiež cesta do práce či na miesto podnikania. Polícia to uviedla na sociálnej sieti v súvislosti s vyhláseným núdzovým stavom a vyhlásenými opatreniami.

„Ak ste zdravý a silný, nemyslite iba na seba, ale na všetkých zraniteľných,” vyzvala polícia. Upozornila tiež ľudí, aby nenavštevovali príbuzných, ak nie sú na nich odkázaní. Pripomenula, že nariadenia sú dostupné aj na stránke korona.gov.sk.

Od začiatku marca do 22. októbra polícia zaznamenala už 1590 prípadov porušenia lekárom stanovenej karantény, 406 prípadov zákazu otvorenia prevádzok, 2476 porušení povinnosti nosenia rúška a 4472 prípadov, pri ktorých bolo zistenie porušenie povinností.

Za nedodržanie mimoriadnych opatrení môže v blokovom konaní polícia uložiť pokutu do 1000 eur. V správnom konaní môže výška dosiahnuť až 1659 eur.

1 komentár

  1. To znamená iba jedno nebaviť sa s nimi. Nemajú žiadne právo sa vypytovať na váš zdravotný stav!!! Lekár nesmie o vašom zdravotnom stave hovoriť s cudzou osobou!!! Tak akým právom by mala polícia mať toto právo, aby sa vás pýtali na váš zdravotný stav? Vládou nariadená karanténa je na hrane zákona. Kto ponesie finančné náklady s týmto opatrením? Občan by to nemal znášať v žiadnom prípade, lebo to bola vláda čo mu nariadila domácu karanténu!!! Nebolo to zo svojvôle občana, ako sa vám snažia navodiť tento dojem!!!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 371,168 Úmrtí 10,630 Uzdravení 255,300 Infikovaných 105,238 Last updated: 13. apríla 2021 - 08:54 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -