streda, 14 apríla, 2021
5 C
Bratislava
Úvod Aréna Pakistan: Zmizol televízny reportér, ktorý informoval o zatknutí Šarífovho zaťa

Pakistan: Zmizol televízny reportér, ktorý informoval o zatknutí Šarífovho zaťa

Nezvestným sa stal v Pakistane novinár, ktorý priniesol informáciu o tom, že na nedávnom diskutabilnom zatknutí zaťa zvrhnutého a v exile žijúceho niekdajšieho predsedu pakistanskej vlády Naváza Šarífa sa podieľali aj polovojenské jednotky. Píše o tom agentúra DPA.

Alí Imrán Sajd, reportér renomovanej pakistanskej televíznej stanice Geo, zmizol podľa tvrdenia svojej rodiny v piatok. Vybral sa na nákup do obchodu s potravinami neďaleko svojho bydliska v juhopakistanskom meste Karáči a už sa viac nevrátil.

Sajd sa stal nezvestným jeden deň po tom, ako zverejnil videozáznam, na ktorom sú zachytení členovia polovojenského oddielu sprevádzajúci policajtov zatýkajúcich minulý týždeň v jednom hoteli v Karáči Šarífovho zaťa Safdara Avána.

Zatknutý politik bol síce neskôr prepustený, avšak nikto zatiaľ oficiálne neuviedol, prečo k jeho zadržaniu došlo. Aván je poslancom parlamentu a zároveň šéfom mládežníckeho krídla Šarífovej politickej strany Pakistanská moslimská liga-Naváz (PML-N).

V Pakistane sa len nedávno – v septembri – sformovala protestná aliancia 11-tich opozičných strán s názvom Pakistanské demokratické hnutie (PDM). Cieľom tohto politického subjektu je zvrhnutie armádou podporovanej vlády súčasného premiéra Imrána Chána, komentuje agentúra DPA politické pozadie zmiznutia novinára z Geo TV.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 373,107 +1,069 Dnes Úmrtí 10,798 +82 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 107,009 Last updated: 14. apríla 2021 - 22:39 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -