Účelové, zavádzajúce a lživé. Rezník sa ohradil voči obvineniam Čekovského

0
Jaroslav Rezník. Foto: TASR

Účelové, zavádzajúce a lživé. Také sú podľa niekdajšieho generálneho riaditeľa TASR a súčasného šéfa RTVS Jaroslava Rezníka informácie, ktoré na jeho adresu v súvislosti s pôsobením vo verejnoprávnej agentúre vyslovil vo štvrtok predseda Výboru Národnej rady SR pre kultúru a médiá Kristián Čekovský (OĽANO).

„Po útokoch na moju osobu v súvislosti s mojím pôsobením v RTVS, ktoré sa ukázali ako nepodložené, skúša pán Čekovský spochybniť moje pôsobenie aj na predchádzajúcom pracovisku,” konštatuje Rezník.

„Doteraz som na zverejnené informácie nereagoval, ale vzhľadom na vážnosť aktuálnych vyjadrení pána Čekovského využijem všetky zákonné možnosti na očistenie svojho mena právnou cestou,” dodal.

Čekovský na štvrtkovej tlačovej konferencii informoval, že bude podávať trestné oznámenie v súvislosti s transakciou, ktorá sa týka predaja nepotrebného majetku TASR. Poslanec naznačil, že rekreačný objekt s nevyhnutnou rekonštrukciou vo Vysokých Tatrách predal Rezník pod cenu a navyše tak, aby budúci vlastník mal možnosť vyrovnať aj pozemok pod objektom a realizovať na lukratívnom mieste svoje zámery.

- Reklama -