streda, 28 júla, 2021
26.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Lekárska komora požiadala slovenských lekárov v zahraničí, aby sa vrátili na Slovensko

Lekárska komora požiadala slovenských lekárov v zahraničí, aby sa vrátili na Slovensko

Slovenská lekárska komora (SLK) požiadala slovenských doktorov pracujúcich v zahraničí, aby sa vrátili na Slovensko. Počas štvrtkového zasadnutia krízového štábu to uviedol prezident komory Marian Kollár.

„Dali sme vyhlásenie pre všetkých zahraničných lekárov, aby sa v tomto krízovom období, keď potrebujeme každého, vrátili späť do krajiny, ktorá ich vychovala a vyvzdelávala. Potrebujeme ich pomoc a prítomnosť tu na Slovensku,” povedal Kollár. Dodal, že si uvedomuje, že na Slovensku nebudú mať také podmienky ani plat ako v zahraničí, ale čakajú tu pacienti, ktorí ich potrebujú.

Pokiaľ sa dá, nemocnice by mali vydržať s personálom, ktorý majú. „Akonáhle zavrieme ambulantnú sféru, alebo oklieštime, alebo ju nejakým spôsobom vyradíme, v tej chvíli môže začať chaos, lebo tí pacienti budú musieť niekde ísť a byť ošetrení,” hovorí Kollár. Obáva sa, že by ľudia mohli potom vyhľadávať nemocnice. Ambulantných lekárov treba podľa Kollára izolovať od nemocníc.

Kollár zároveň podotkol, že SLK bude súčinná, ale musí vždy dopredu vedieť, čo sa ide robiť. Verí, že rozhodnutia, ktoré padnú, budú dobré a pomôžu Slovensku.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 392,488 +82 Dnes Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,437 Infikovaných 517 Last updated: 28. júla 2021 - 12:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -