nedeľa, 7 marca, 2021
-0.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Český vicepremiér a šéf krízového štábu Hamáček sa nakazil koronavírusom

Český vicepremiér a šéf krízového štábu Hamáček sa nakazil koronavírusom

Českému vicepremiérovi a ministrovi vnútra Janovi Hamáčkovi diagnostikovali nákazu novým druhom koronavírusu. Predseda sociálnych demokratov sa dal otestovať po stretnutí s ministrom poľnohospodárstva Miroslavom Tomanom, u ktorého sa infekcia potvrdila v nedeľu, informoval v stredu spravodajský webový portál Novinky.cz.

Okrem Hamáčka mali ďalší členovia Českej sociálnodemokratickej strany (ČSSD), ktorí sa s Tomanom stretli vo štvrtok, negatívne testy na COVID-19, uviedla hovorkyňa strany. Hamáček (41) je ministrom vnútra, vicepremiérom, šéfom Ústredného krízového štábu a predsedom ČSSD. V karanténe už bolo niekoľko českých ministrov.

Hamáček je v domácej samoizolácii a ďalej pracuje online vrátane rokovaní vlády. Podľa hovorkyne ČSSD má choroba u vicepremiéra mierny priebeh a je iba malá šanca, že v uplynulých dňoch nakazil ďalších členov vlády alebo Ústredného krízového štábu, pretože pracoval z domu. Hamáčkova pozitivita by nemala mať vplyv na fungovanie vlády či premiéra.

Toman sa minulý týždeň stretol v Lánoch s prezidentom ČR Milošom Zemanom. „Opatrenia sa dodržali, pán prezident nie je ohrozený,” uviedol jeho hovorca Jiří Ovčáček, ktorého cituje Český rozhlas (ČRo). Vzhľadom na kontakt s Tomanom je v dobrovoľnej karanténe i užšie vedenie ČSSD.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 323,390 +1,286 Dnes Úmrtí 7,836 +97 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 60,254 Last updated: 7. marca 2021 - 11:39 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky