nedeľa, 29 novembra, 2020
0.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Čaputová je naďalej proti sankciám za neúčasť na plošnom testovaní. Samosprávy podľa...

Čaputová je naďalej proti sankciám za neúčasť na plošnom testovaní. Samosprávy podľa nej nemusia testovanie zvládnuť

Zuzana Čaputová je naďalej proti sankciám za nezúčastnenie sa testovania. Myslí si, že ak bude niekto sankcionovaný za neúčasť na plošnom testovaní, tak to neznamená dobrovoľnosť. Hlava štátu o tom informovala po rokovaní Bezpečnostnej rady SR na tlačovom brífingu.

Podľa prezidentky Čaputovej nemajú samosprávy dostatok informácií o plošnom testovaní a nemusia ho zvládnuť. Nie je podľa nej jasné, ako bude na testovanie zabezpečený dostatočný počet zdravotníkov. Prezidentka sa tiež obáva, aby počas testovania nebola ohrozená zdravotná starostlivosť.

Prezidentka uviedla, že s premiérom Matovičom hovorila aj o tom, prečo ju o plánovanom plošnom testovaní neinformoval ako veliteľku ozbrojených síl skôr ako hlavy iných štátov. „Pán premiér bol dnes na stretnutí, vysvetlili sme si to, myslím, že to vnímame podobne,“ uviedla. S Igorom Matovičom je podľa vlastných slov „v sporadickom kontakte“.


Prezidentka pochválila ozbrojené sily za podrobný plán povinného celoplošného testovania. „Príprava je pomerne detailná a ozbrojené sily tak ako majú vysoký kredit, tak ho potvrdzujú aj v rámci tejto prípravy. Myslia na každý detail,“ povedala prezidentka.

10-dňová karanténa pre všetkých, ktorí sa nezúčastnia plošného testovania, nie je podľa Zuzany Čaputovej uzatvorená téma. Vláda podľa nej v súčasnosti hľadá také riešenie, aby bolo v súlade s ústavou. Hodnotiť bude až presné znenie opatrenia.

Fotogaléria zo zasadnutia Bezpečnostnej rady SR

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Dnes je prvá adventná nedeľa. Symbolom adventu je veniec so štyrmi sviečkami

Symbolom duchovnej prípravy na slávenie Vianoc - adventu - je v kresťanskej cirkvi adventný veniec so štyrmi sviečkami. Tie sa zapaľujú postupne počas...

Etiópska armáda dobyla Mekele, metropolu odbojného štátu Tigraj

Etiópska armáda dobyla mesto Mekele, metropolu odbojného štátu Tigraj. Oznámil to v sobotu etiópsky premiér Abiy Ahmed, ktorého citovala agentúra DPA.

Desaťtisíce ľudí vo Francúzsku protestovali proti policajnému násiliu

Desaťtisíce ľudí sa v sobotu vo francúzskych mestách zúčastnili na protestoch proti policajnému násiliu. V Paríži a niektorých ďalších mestách demonštrácie vyústili...

ANALÝZA Black Friday aj predvianočné nákupy budú viac online. Analytička upozorňuje na možné riziká

Zákazníci v Európe, vrátane Slovenska, plánujú tento rok na nákupy počas Black Friday a v predvianočnom období míňať viac online. Situáciu ovplyvňuje koronakríza....

Pápež František vymenoval 13 nových kardinálov vrátane prvého Afroameričana

Pápež František v sobotu vymenoval 13 nových kardinálov, medzi ktorými je aj vôbec prvý kardinál afroamerického pôvodu. Informovala o tom agentúra Reuters.

Novela zákona o štátnom občianstve by sa mohla predložiť začiatkom nového roka, uviedol rezort vnútra

Novelu zákona o štátnom občianstve by mohol rezort vnútra predložiť na rokovanie vlády začiatkom budúceho roka. Pre TASR to uviedla Petra Friese...

Krajčího tvrdenie o nepriaznivom otáčaní krivky vývoja pandémie je šírenie poplašnej správy, tvrdí Cár

Sledovanie len absolútneho počtu pozitívne testovaných osôb na nový koronavírus je odborne, ale hlavne vecne nekorektné a jeho favorizovanie pri uvoľňovaní epidemiologických opatrení...
Slovensko
Pozitívne vzorky 104,632 Úmrtí 798 Uzdravení 62,094 Infikovaných 41,740 Last updated: 29. novembra 2020 - 07:38 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky