nedeľa, 7 marca, 2021
6.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Čaputová je naďalej proti sankciám za neúčasť na plošnom testovaní. Samosprávy podľa...

Čaputová je naďalej proti sankciám za neúčasť na plošnom testovaní. Samosprávy podľa nej nemusia testovanie zvládnuť

Zuzana Čaputová je naďalej proti sankciám za nezúčastnenie sa testovania. Myslí si, že ak bude niekto sankcionovaný za neúčasť na plošnom testovaní, tak to neznamená dobrovoľnosť. Hlava štátu o tom informovala po rokovaní Bezpečnostnej rady SR na tlačovom brífingu.

Podľa prezidentky Čaputovej nemajú samosprávy dostatok informácií o plošnom testovaní a nemusia ho zvládnuť. Nie je podľa nej jasné, ako bude na testovanie zabezpečený dostatočný počet zdravotníkov. Prezidentka sa tiež obáva, aby počas testovania nebola ohrozená zdravotná starostlivosť.

Prezidentka uviedla, že s premiérom Matovičom hovorila aj o tom, prečo ju o plánovanom plošnom testovaní neinformoval ako veliteľku ozbrojených síl skôr ako hlavy iných štátov. „Pán premiér bol dnes na stretnutí, vysvetlili sme si to, myslím, že to vnímame podobne,“ uviedla. S Igorom Matovičom je podľa vlastných slov „v sporadickom kontakte“.


Prezidentka pochválila ozbrojené sily za podrobný plán povinného celoplošného testovania. „Príprava je pomerne detailná a ozbrojené sily tak ako majú vysoký kredit, tak ho potvrdzujú aj v rámci tejto prípravy. Myslia na každý detail,“ povedala prezidentka.

10-dňová karanténa pre všetkých, ktorí sa nezúčastnia plošného testovania, nie je podľa Zuzany Čaputovej uzatvorená téma. Vláda podľa nej v súčasnosti hľadá také riešenie, aby bolo v súlade s ústavou. Hodnotiť bude až presné znenie opatrenia.

Fotogaléria zo zasadnutia Bezpečnostnej rady SR

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 323,390 +1,286 Dnes Úmrtí 7,836 +97 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 60,254 Last updated: 7. marca 2021 - 18:09 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky