nedeľa, 24 januára, 2021
5.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Premiér Matovič pripúšťa demisiu

Premiér Matovič pripúšťa demisiu

Premiér Igor Matovič (OĽANO) pripúšťa svoju demisiu, ak sa avizovaný plán plošného testovania obyvateľov krajiny v súvislosti s novým koronavírusom neuskutoční. Vyhlásil to v sobotu počas tlačovej konferencie.

„Som ochotný od toho upustiť, ale zároveň zvolím demisiu,” povedal premiér. Považuje to za jediný spôsob, ako sa môže zastaviť krivka za situácie, keď kľúčový koaličný partner verejne spochybňuje ochranné opatrenia. „Obávam sa, že súčasné ochranné opatrenia tým pádom fungovať nebudú. Takéto pretestovanie nám v žiadnom prípade nemôže ublížiť, môže nám len a len pomôcť,” uviedol premiér.

Ako doplnil, ak by chcel na neho niekto vyvinúť tlak, možno aj z koalície, že sa touto cestou nepôjde a “budeme tu horko-ťažko dolovať chorých ľudí cez PCR testy”, tak on sa pod to nepodpíše.

Na Slovensku sa chystá plošné pretestovanie obyvateľov krajiny v súvislosti s ochorením COVID-19. Vláda sa na projekt pripravuje už tri týždne. Zatiaľ nie je jasné, či testovanie bude povinné, alebo dobrovoľné.

4 KOMENTÁRE

  1. P.Matovič je psychopat , ktorý pred voľbami robil všetko možné aj nemožné , legálne aj nelegálne , len aby sa predsedom vlády SR stal , tak teraz nech nedrísta dve na tri !

  2. Demisiu okamžite, včera bolo neskoro. Na premiera nemal, nemá ani mať nebude. Aspoň bude mať čas sa liečiť na psychiatrii vo Viedni.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 236,476 +1,905 Dnes Úmrtí 4,068 +103 Dnes Uzdravení 189,959 Infikovaných 42,449 Last updated: 24. januára 2021 - 16:13 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky