sobota, 26 novembra, 2022
9.5 C
Bratislava
ÚvodArénaWashington Post: Rusko údajne ovplyvňovalo právnika prezidenta Trumpa

Washington Post: Rusko údajne ovplyvňovalo právnika prezidenta Trumpa

Osobný právnik amerického prezidenta Donalda Trumpa Rudy Giuliani bol údajne ovplyvňovaný dezinformáciami z Ruska, ktoré mal podsúvať samotnému šéfovi Bieleho domu. Informovala o tom v piatok stanica CNN s odvolaním sa na americký denník The Washington Post, ktorý o tom napísal ako prvý.

Z informácií, ktoré denníku poskytli štyri nemenované zdroje, vyplýva, že Giuliani bol v kontakte s osobami napojenými na ruskú tajnú službu počas návštevy na Ukrajine v decembri 2019. Chcel tam získať informácie, ktoré mali podľa jeho presvedčenia odhaliť korupčné praktiky vtedajšieho viceprezidenta a súčasného kandidáta Demokratickej strany na prezidenta Joea Bidena a jeho syna Huntera, ktorý na Ukrajine podnikal.

Napriek tomu, že Giulianiho vlaňajšia návšteva nebola monitorovaná americkými tajnými službami, USA sledovali aktivity viacerých Rusov, s ktorými bol Giuliani v tom čase v kontakte.

Jeden zo zdrojov denník informoval, že tieto zistenia prinútili Trumpovho poradcu pre národnú bezpečnosť Roberta O’Briena varovať prezidenta, že akákoľvek informácia, ktorú Giuliani priniesol z Ukrajiny, by mala byť považovaná za ovplyvnené Ruskom. Trump však tomuto varovaniu nepripisoval veľký význam a komentoval ho slovami, že “Rudy jednoducho taký je”.

Denník Washington Post ďalej v článku píše, že viacero ľudí z blízkeho okolia prezidenta vedelo o tom, že Rusko sa pokúša Giulianiho ovplyvňovať. Údajne sa medzi týmito ľuďmi nachádzali minister spravodlivosti William Barr, riaditeľ Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) Christopher Wray a právny poradca Bieleho domu Pat Cipollone.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -