nedeľa, 20 júna, 2021
19.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Spoločnosť Eli Lilly pozastavuje skúšky liečby protilátkami proti COVID-19

Spoločnosť Eli Lilly pozastavuje skúšky liečby protilátkami proti COVID-19

Americká farmaceutická skupina Eli Lilly v utorok oznámila pozastavenie klinických skúšok experimentálnej liečby protilátkami proti chorobe COVID-19. Uviedla, že sa tak rozhodla z bezpečnostných dôvodov.

Experimentálnu liečbu testovali hospitalizovaní pacienti s diagnostikovaným ochorením COVID-19, ktoré býva vyvolávané koronavírusom SARS-CoV-2, informovala v noci na stredu agentúra AFP.

Z vyhlásenia farmaceutickej spoločnosti vyplýva, že za pozastavením skúšok je snaha “zaistiť, aby pacienti zúčastňujúci sa na klinickom skúšaní boli v bezpečí”.

Liečba je podobná tej, ktorú podstúpil prezident USA Donald Trump krátko po tom, ako sa uňho objavili príznaky nákazy: ide o syntetické protilátky podávané intravenózne, ktoré sa vyrábajú špeciálne na neutralizáciu koronavírusu zodpovedného za chorobu COVID-19 a nahradzujú vlastne imunitný systém, vysvetlila agentúra AFP.

Trump dostal protilátky vyrobené americkou spoločnosťou Regeneron a po prepustení z nemocnice ocenil ich účinnosť. Sľúbil, že ich povolí pre všetkých pacientov a zabezpečí ich bezplatnú distribúciu.

Spomínané dve spoločnosti minulý týždeň požiadali Americkú liekovú agentúru (FDA) o urgentné schválenie svojich liečebných postupov. FDA však oznámila, že najskôr musí overiť ich bezpečnosť a možnosť závažných vedľajších účinkov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,297 Úmrtí 12,486 Uzdravení 377,854 Infikovaných 957 Last updated: 20. júna 2021 - 05:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -