sobota, 3 decembra, 2022
1.9 C
Bratislava
ÚvodArénaVIDEO Milanová: Sme konfrontovaní s informáciami o 220 000 ľuďoch, ktorí majú...

VIDEO Milanová: Sme konfrontovaní s informáciami o 220 000 ľuďoch, ktorí majú pracovať v kultúrnom a kreatívnom priemysle, dotazník na pomoc vyplnilo len 1708 žiadateľov

Od spustenia elektronického formulára Ministerstva kultúry (MK) SR, ktorého cieľom je zistiť reálny počet aktérov v kultúrnom a kreatívnom priemysle a následne zacieliť tomuto segmentu finančnú pomoc, vyplnilo žiadosť len 1708 subjektov. Ďalších 5399 dotazníkov bolo neúplne vyplnených. Na tlačovom brífingu to oznámila šéfka rezortu Natália Milanová (OĽANO).

„Sme konfrontovaní s informáciami o počte približne 220 000 ľudí, ktorí majú pracovať v kultúrnom a kreatívnom priemysle, no zatiaľ disponujeme len týmito číslami,“ upozornila v súvislosti s registráciou, ktorá trvá od 9. do 19. októbra.

Apelovala preto na všetkých, ktorí pôsobia v oblasti kultúry a kreatívneho priemyslu, aby sa do termínu registrovali. „Je to podklad na ďalšie rokovanie s ministerstvom financií, aby sme cielene mohli poskytnúť pomoc, ktorú chceme poskytnúť,“ zdôraznila ministerka. „Ak však nebudeme mať reálny podklad na rokovanie, bude sa nám komunikovať veľmi ťažko,“ dodala.

Pripomenula, že pri vypĺňaní formulára i na prípadné otázky je k dispozícii do 19. októbra call centrum MK. „Sú tam piati ľudia, ochotní zodpovedať otázky. Rovnako je k dispozícii aj mailová adresa formular@culture.gov.sk,“ upozornila.

Prípadné predĺženie registrácie považuje Milanová za problematické vzhľadom na ďalšie potrebné legislatívno-administratívne procesy pri čo najrýchlejšom poskytnutí pomoci.

Vo videu ministerka kultúry Natália Milanová s informáciami o dotazníku a podpore kultúrneho a kreatívneho priemyslu

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -