štvrtok, 16 septembra, 2021
23 C
Bratislava
ÚvodArénaPozitívne testy na koronavírus mali aj štyria príslušníci Švajčiarskej gardy

Pozitívne testy na koronavírus mali aj štyria príslušníci Švajčiarskej gardy

Štyria príslušníci Švajčiarskej gardy, ktorá je osobnou strážou pápeža, mali pozitívny výsledok testov na koronavírus SARS-CoV-2. V pondelok o tom informoval hovorca Vatikánu Matteo Bruni.

Dodal, že všetci štyria vykazujú príznaky ochorenia a sú momentálne v karanténe. Bruni ďalej uviedol, že všetci “strážnici, či už sú v službe alebo nie, budú nosiť rúška v interiéri aj exteriéri pri súčasnom dodržiavaní už existujúcich opatrení”.

Švajčiarsku gardu dal v roku 1506 vytvoriť pre svoju ochranu pápež Július II. Momentálne má garda okolo 100 príslušníkov, ktorí sú počas výkonu svojej služby často v centre pozornosti turistov a ich fotoaparátov či kamier – a to vďaka svojim nápadným žlto-modro-červeným rovnošatám doplneným halapartňami a prilbicami s pštrosím perím.

Podľa zvyklostí všetci členovia Švajčiarskej gardy musia byť Švajčiari vo veku od 19 do 30 rokov a s telesnou výškou najmenej 1,74 metra. Musia byť to byť súčasne slobodní a praktizujúci katolíci.

Podľa agentúry AFP sa hovorí, že Švajčiarska garda má so súčasným pápežom Františkom osobnejší a neformálnejší vzťah. František je totiž v porovnaní so svojimi predchodcami považovaný za menej prísneho vo vzťahu k pápežskému protokolu.

Pokiaľ ide o prevenciu pred koronavírusom SARS-CoV-2, Vatikán uviedol, že 83-ročný František je lekármi monitorovaný.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 400,348 +370 Dnes Úmrtí 12,566 Uzdravení 382,734 Infikovaných 5,048 Last updated: 16. septembra 2021 - 21:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -