Rakúsko: Pribudlo 896 nových prípadov nákazy – najvyšší počet za nedeľu

0
Čašníčka s ochranným rúškom nesie dezert v tvare koronavírusu Foto: TASR/AP

Po štyroch dňoch s viac než 1000 novými prípadmi nákazy po sebe sa počet pozitívnych testov v Rakúsku mierne znížil. Ministerstvá vnútra a zdravotníctva hlásili v nedeľu 896 novoinfikovaných za posledných 24 hodín. Je to však dosiaľ najvyšší počet zaznamenaný v nedeľu, informovala agentúra APA.

Minulú nedeľu v Rakúsku zaevidovali 714 nových prípadov a týždeň predtým ich bolo 662.

V posledných 24 hodinách hlásili v celej krajine 13 816 PCR testov, v predošlých dňoch to bolo denne o približne 6000 testov viac. Počet aktívnych prípadov sa zvýšil o 278 na 11 020. Od začiatku pandémie sa v Rakúsku uzdravilo 43 448 pacientov, dosiaľ tam malo pozitívne výsledky testov 55 319 ľudí.

K nárastu došlo aj v počte hospitalizovaných. V nemocniciach aktuálne ošetrujú 527 pacientov s ochorením COVUD-19, čo je o 18 viac ako deň predtým. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je 96 ľudí.

Najvyšší nárast zaznamenala za uplynulý deň znova Viedeň s 295 prípadmi. Nasledovali spolkové krajiny Horné Rakúsko (179), Tirolsko (134) a Salzbursko (96).

Rakúsky minister zdravotníctva Rudolf Anschober v nedeľu uviedol, že nepovažuje za pravdepodobné, aby v krajine túto jeseň v dôsledku koronakrízy vyhlásili druhú celoštátnu karanténu (lockdown).

„Neviem si to vôbec predstaviť,” vyhlásil vo verejnoprávnej televízii ORF. Pripomenul, že právne predpisy v tejto súvislosti sú medzičasom veľmi reštriktívne, pričom by to bolo možné len pri celoplošnom kolapse zdravotníctva. „Od toho máme, vďakabohu, veľmi ďaleko,” dodal s tým, že ťažisko je na regionálnych opatreniach.

V rakúskych médiách sa objavili dohady o akomsi “mäkkom lockdowne”, pri ktorom by mohli byť predĺžené jesenné prázdniny a počas tohto obdobia zavedené napríklad obmedzenia vychádzania alebo otváracích hodín.

- Reklama -