piatok, 14 mája, 2021
12.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Počet prípadov nákazy koronavírusom v Indii presiahol sedem miliónov

Počet prípadov nákazy koronavírusom v Indii presiahol sedem miliónov

Počet potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom v Indii presiahol v nedeľu sedem miliónov. V krajine, ktorá má druhý najvyšší počet infikovaných na svete po Spojených štátoch, denné nárasty infikovaných v posledných týždňoch klesajú, no zdravotnícki experti varujú pred prejavmi “únavy” z nosenia rúšok a dodržiavania odstupu, informovala agentúra AP.

Indickému ministerstvu zdravotníctva nahlásili za posledných 24 hodín ďalších 74.383 prípadov nákazy, ako aj 918 úmrtí, ktorých počet stúpol na 108.334.

Očakáva sa, že India sa v najbližších týždňoch stane najviac zasiahnutou krajinou sveta, pokiaľ ide o počty potvrdených infikovaných, keď prekoná USA, ktoré ich evidujú viac ako 7,7 milióna.

Počet ľudí, ktorí podľahli ochoreniu COVID-19, je v južnej a juhovýchodnej Ázii – od Indie po Vietnam a Taiwan – relatívne nízky v porovnaní s európskymi krajinami a Spojenými štátmi, uviedol zdravotnícky expert indickej vlády Randíp Gulérija.

Podľa jeho slov sa Indii darí udržiavať nárast infekcie na nízkej úrovni, nie však ho spomaliť výrazne. “Súvisí to s hustotou obyvateľstva, diverzitou a socioekonomickými výzvami našej krajiny,” povedal Gulérija v zmienke o populácii Indie, ktorá má vyše 1,3 miliardy obyvateľov.

Niektorí odborníci tvrdia, že oficiálna bilancia obetí v Indii nemusí byť spoľahlivá vzhľadom na nedostatky v nahlasovaní prípadov, zdravotníckej infraštruktúre i testovaní.

India zaznamenala prudký nárast infikovaných v júli, pričom v auguste ich pribudli viac ako dva milióny a v septembri ďalšie tri milióny. Nárast sa spomalil od polovice septembra, keď sa denné počty potvrdených prípadov pohybovali mierne pod rekordným číslom 97.894. Tento mesiac je priemer okolo 70.000 prípadov za deň.

Podľa ministerstva zdravotníctva má India vysokú mieru vyliečených na úrovni 85 percent a aktuálne eviduje menej než milión aktívnych prípadov.

Vláda aj týmito číslami odôvodňuje ďalšie otváranie ekonomiky, s opatrnosťou však vníma nadchádzajúce obdobie náboženských sviatkov, ku ktorým obvykle patria obrovské zhromaždenia.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 387,162 +294 Dnes Úmrtí 12,168 +33 Dnes Uzdravení 370,076 Infikovaných 4,918 Last updated: 14. mája 2021 - 15:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -