pondelok, 14 júna, 2021
21.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Španielsko: Protesty proti návšteve kráľa Filipa VI. v Barcelone

Španielsko: Protesty proti návšteve kráľa Filipa VI. v Barcelone

Stovky ľudí protestovali v piatok proti návšteve španielskeho kráľa Filipa VI. a premiéra Pedra Sáncheza v Barcelone, informovala agentúra AP.

Polícia rozmiestnila cestné zátarasy a posilnila hliadky v uliciach v okolí železničnej stanice, kde sa kráľ a premiér zúčastnili na odovzdávaní cien.

Demonštranti vytvorili ľudskú reťaz, aby dali najavo, že “Filip VI. nie je v Katalánsku vítaný a Katalánsko nemá kráľa”, píše na svojej webovej stránke denník El Mundo.

Menšie skupiny demonštrantov sa v Barcelone zhromaždili už v noci na piatok a pálili fotografie zachytávajúce kráľa. Závažnejšie zrážky s políciou však podľa AP nehlásili.

Španielsky najvyšší súd 28. septembra rozhodol, že katalánsky premiér Quim Torra by nemal nasledujúcich 18 mesiacov zastávať volenú funkciu, pripomína AP.

Torra podľa súdu pred voľbami do Európskeho parlamentu v máji 2019 nerešpektoval príkaz ústrednej volebnej komisie a z budovy, v ktorej sídli katalánska vláda, neodstránil symboly vyjadrujúce podporu nezávislosti Katalánska.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,038 +12 Dnes Úmrtí 12,441 +2 Dnes Uzdravení 377,282 Infikovaných 1,315 Last updated: 14. júna 2021 - 13:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -