USA: Postreleného Blakea prepustili z nemocnice

0
Demonštrant zdvíha päsť počas protestov pred sídlom miestneho súdu v meste Kenosha, v americkom štáte Wisconsin 25. augusta 2020. Foto: TASR/AP

Afroameričana Jacoba Blakea, ktorého v auguste sedemkrát postrelil do chrbta policajt v meste Kenosha v štáte Wisconsin, prepustili z nemocnice v meste Milwaukee a momentálne podstupuje liečbu na rehabilitačnej klinike v štáte Illinois. Informovala o tom v stredu agentúra AP s odvolaním sa na vyjadrenie Blakeovho strýka.

Justin Blake pre AP uviedol, že jeho synovca prepustili z nemocnice “približne pred týždňom”. Kde presne aktuálne podstupuje ďalšiu liečbu, však odmietol povedať vzhľadom na vyhrážky, ktoré podľa jeho slov dostáva jeho rodina od incidentu.

„Má sa dobre,” povedal. „Je čoraz silnejší duševne aj fyzicky… stále je paralyzovaný. Podstupuje terapiu v rehabilitačnom centre a snaží sa získať silu a dostať svoje telo do čo najlepšieho stavu, aby sa posunul vpred,” dodal.

Jacoba Blakea postrelil 23. augusta belošský policajt Rusten Sheskey pri pokuse o zatknutie. Lekári sa obávajú, že v dôsledku utŕžených strelných zranení zostane od pása dolu natrvalo ochrnutý. Video zo zásahu sa rozšírilo po internete, čo vyvolalo v meste niekoľkodňové protesty a nepokoje.

- Reklama -