Odmeny za prácu v prvej línii zatiaľ v rezortoch vnútra a obrany nevyplatili

0
Ilustračná snímka. Foto: TASR – Milan Kapusta

V rezortoch obrany a vnútra zatiaľ neboli vyplatené odmeny za prácu v rizikovom prostredí, takzvanej prvej línii, počas prvej vlny pandémie nového koronavírusu. Potvrdili to Ministerstvo obrany (MO) SR a Ministerstvo vnútra (MV) SR.

Ministerstvu obrany SR zatiaľ neboli pridelené príslušné finančné prostriedky. „Hneď ako budú rezortu obrany pridelené, zabezpečíme vyplatenie týchto odmien v najbližšom riadnom výplatnom termíne. Zároveň evidujeme dnešné vyjadrenie ministra financií Eduarda Hegera (OĽANO) o tom, že už podpísal príslušné dokumenty,” uviedla hovorkyňa MO SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Rezort vnútra očakáva, že pracovníci by si mohli nájsť odmeny v najbližšej výplate.

Celkovo sa má medzi pracovníkov, ktorí v čase prvej vlny pandémie ochorenia COVID-19 pracovali v rizikovom prostredí, rozdeliť 77 miliónov eur. Rezort vnútra má prerozdeliť odmeny v hodnote približne 7,5 milióna eur medzi viac ako 11 000 zamestnancov, hlavne príslušníkov Policajného zboru, Hasičského a záchranného zboru i pracovníkov krízového manažmentu a rezortu vnútra. V rezorte obrany má dostať odmeny takmer 7000 vojakov a civilných zamestnancov, prislúcha im 4,67 milióna eur.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu