nedeľa, 20 júna, 2021
19.3 C
Bratislava
Úvod Aréna USA: Facebook odstránil účty súvisiace s konšpiračným hnutím QAnon

USA: Facebook odstránil účty súvisiace s konšpiračným hnutím QAnon

Spoločnosť Facebook oznámila, že maže všetky účty a skupiny súvisiace s konšpiračným hnutím QAnon, ktoré podľa sociálnej siete svojimi príspevkami prispieva k šíreniu dezinformácií. Informovala o tom v stredu agentúra AFP.

Internetový gigant v príspevku na blogu uviedol, že odstraňuje “všetky stránky a skupiny na Facebooku a účty na Instagrame reprezentujúce QAnon, aj keď neobsahujú násilný obsah”.

Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) vlani v správe uviedol, že QAnon je jedným z niekoľkých hnutí, ktoré môžu viesť “skupiny extrémistov, ako aj jednotlivci k páchaniu trestných činov alebo násilných činov”.

Podľa AFP Facebook odstránil účty hnutiu QAnon v rámci úsilia o potlačenie šírenia dezinformačné kampane, s ktorými niekedy súhlasil aj americký prezident Donald Trump, a to pred prezidentskými voľbami, ktoré sa v USA uskutočnia 3. novembra.

Hnutie QAnon začalo ako konšpiračná teória, podľa ktorej prezident Trump tajne vedie vojnu proti pedofilom patriacich k elite, ktoré uctievajú satana, píše na svojej webovej stránke stanica BBC. Žiadna časť teórie sa nezakladá na faktoch, podotkla spravodajská stanica Sky News.

Facebook už v auguste odstránil stovky skupín prepojených na QAnon, tisíce účtov spojených s hnutím v júli zablokoval aj Twitter.
      

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,297 Úmrtí 12,486 Uzdravení 377,854 Infikovaných 957 Last updated: 20. júna 2021 - 06:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -