štvrtok, 24 júna, 2021
22.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Matovič: Do budúcich parlamentných volieb by mohli Slováci hlasovať elektronicky

Matovič: Do budúcich parlamentných volieb by mohli Slováci hlasovať elektronicky

Premiér Igor Matovič (OĽANO) túži, aby do budúcich parlamentných volieb mohli Slováci zo zahraničia hlasovať elektronicky. Uviedol to v utorok na tlačovej konferencii. Myslí si, že súčasný systém hlasovania poštou zo zahraničia je deravý a elektronické hlasovanie by mohlo byť bezpečnejšie.

„Chcem, aby sme boli v tomto priekopníkmi vo svete a posunuli sme sa tak do 21. storočia, do sveta technológií,” poznamenal predseda vlády. Dodal, že chce, aby si Slováci dopriali slobodu cestovať, pracovať v zahraničí a zároveň sa mohli zaujímať o verejné veci v SR.

Na margo nebezpečnosti elektronického hlasovania Matovič povedal, že by sa mohol využiť systém internet bankingu, kde zatiaľ neregistruje problémy. „Súčasný systém je drasticky deravý a brániť sa zavedeniu bezpečného systému je trošku nepochopiteľné,” hovorí premiér.  

Tiež sa bude snažiť presvedčiť koaličných partnerov o zavedení takejto formy hlasovania.  

Momentálne môžu Slováci voliť zo zahraničia vo voľbách do parlamentu, a to poštou. Zavedenie elektronického hlasovania zo zahraničia má vláda aj vo svojom programovom vyhlásení.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,420 Úmrtí 12,502 Uzdravení 378,191 Infikovaných 727 Last updated: 24. júna 2021 - 10:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -