pondelok, 8 marca, 2021
1.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Matovič: Do budúcich parlamentných volieb by mohli Slováci hlasovať elektronicky

Matovič: Do budúcich parlamentných volieb by mohli Slováci hlasovať elektronicky

Premiér Igor Matovič (OĽANO) túži, aby do budúcich parlamentných volieb mohli Slováci zo zahraničia hlasovať elektronicky. Uviedol to v utorok na tlačovej konferencii. Myslí si, že súčasný systém hlasovania poštou zo zahraničia je deravý a elektronické hlasovanie by mohlo byť bezpečnejšie.

„Chcem, aby sme boli v tomto priekopníkmi vo svete a posunuli sme sa tak do 21. storočia, do sveta technológií,” poznamenal predseda vlády. Dodal, že chce, aby si Slováci dopriali slobodu cestovať, pracovať v zahraničí a zároveň sa mohli zaujímať o verejné veci v SR.

Na margo nebezpečnosti elektronického hlasovania Matovič povedal, že by sa mohol využiť systém internet bankingu, kde zatiaľ neregistruje problémy. „Súčasný systém je drasticky deravý a brániť sa zavedeniu bezpečného systému je trošku nepochopiteľné,” hovorí premiér.  

Tiež sa bude snažiť presvedčiť koaličných partnerov o zavedení takejto formy hlasovania.  

Momentálne môžu Slováci voliť zo zahraničia vo voľbách do parlamentu, a to poštou. Zavedenie elektronického hlasovania zo zahraničia má vláda aj vo svojom programovom vyhlásení.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 323,786 +396 Dnes Úmrtí 7,921 +85 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 60,565 Last updated: 8. marca 2021 - 23:09 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky