sobota, 31 júla, 2021
20.2 C
Bratislava
ÚvodArénaHrubala a Mazák podajú disciplinárny návrh na sudcu Špecializovaného súdu Trubana

Hrubala a Mazák podajú disciplinárny návrh na sudcu Špecializovaného súdu Trubana

Predseda Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Ján Hrubala a predseda Súdnej rady SR Ján Mazák podajú disciplinárny návrh na sudcu ŠTS Michala Trubana. Dohodli sa na tom na utorkovom stretnutí. Podanie vychádza z dôvodného podozrenia možnej zaujatosti Trubana pri rozhodovaní o väzbe pre nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra. Informovala o tom hovorkyňa Kancelárie Súdnej rady SR Veronika Müller.

Závažného disciplinárneho previnenia sa mal Truban podľa nich dopustiť v prípravnom konaní, predovšetkým vedomým porušením povinnosti sudcu rozhodovať nestranne a nezaujato. V prípade potvrdenia podozrení je podľa Mazáka a Hrubalu namieste požadovať, aby mu bolo uložené disciplinárne opatrenie, a to preloženie na súd nižšieho stupňa.

„Rozhodoval napriek tomu, že vedel o obsahu výpovede svedka obvineného Mareka K. Tento svedok sudcu Trubana označil za osobu, ktorá mala profitovať zo zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku uzavretej medzi Pôdohospodárskou platobnou agentúrou a Altmayer, s. r. o., pričom v predmetnej veci mal intervenovať advokát Ján G.,” uviedli v spoločnom vyhlásení Hrubala s Mazákom.

Ozrejmili, že Truban v postavení svedka uviedol pred orgánom činným v trestnom konaní, že sa s advokátom Jánom G. dlhší čas nestretával. Rovnako stretnutia popieral aj pred osobitnou komisiou Súdnej rady a pri pohovore s predsedom ŠTS Hrubalom.

„Z doteraz zadovážených informácií však vyplýva podozrenie, že Michal Truban s Jánom G. udržiaval dlhodobé pravidelné styky, ku ktorým dochádzalo v sídle advokátskej kancelárie,” píše sa v stanovisku.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,581 Úmrtí 12,536 Uzdravení 379,498 Infikovaných 547 Last updated: 31. júla 2021 - 07:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -