utorok, 27 júla, 2021
28.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Kovařík chce za úniky informácií vyvodzovať zodpovednosť, do výberového konania na funkciu...

Kovařík chce za úniky informácií vyvodzovať zodpovednosť, do výberového konania na funkciu policajného prezidenta sa ešte neprihlásil

Dočasný prezident Policajného zboru (PZ) Peter Kovařík považuje úniky informácií zo súdov, prokuratúry či polície za veľmi nebezpečné. Ak unikajú rozsudky predtým, ako ich dostali účastníci konania, znižuje sa podľa neho aj dôveryhodnosť inštitúcií. Avizuje preto návrh novelizácie predpisov, v ktorom by bol únik hrubým porušením pracovnej disciplíny a mohla sa tak vyvodzovať zodpovednosť.

„Neviem si predstaviť, že policajti si vytvárajú nejakú šedú zónu a komunikujú poza chrbát ostatných,” načrtol pred médiami. Policajný zbor podľa neho nesmie fungovať tak, aby na miesto činu prišli skôr médiá ako polícia. “Ja v tom budem robiť poriadok, teda, ak budem policajným prezidentom,” dodal.

„To, či sa bude o post policajného prezidenta uchádzať, považuje Kovařík stále za otvorené. Ako poznamenal, výber policajného prezidenta bude záležať od ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO). „Pred samotným podaním je pre mňa veľmi dôležité, aby sme mali vzájomnú dôveru, je to dneska otvorené, do konca mesiaca mám čas, dovtedy sa musím rozhodnúť a predložiť koncept,” povedal. Porozprávať sa chce tiež s manželkou.

Ministerstvo vnútra SR vyhlásilo výberové konanie na prezidenta Policajného zboru na konci septembra po odchode Milana Lučanského, ktorého dočasne nahradil Kovařík. Záujemcovia o post sa môžu prihlásiť do 30. novembra.

Uchádzač by mal byť príslušníkom Policajného zboru celkovo najmenej desať rokov, mať vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa i špecializované policajné vzdelanie a mal by byť celkovo najmenej päť rokov nadriadeným. Nesmie byť odsúdený za spáchanie trestného činu. Okrem životopisu musí predložiť aj koncepciu rozvoja a riadenia polície.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 392,406 +51 Dnes Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,419 Infikovaných 453 Last updated: 27. júla 2021 - 20:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -