sobota, 31 júla, 2021
28.9 C
Bratislava
ÚvodArénaŠeliga vidí v iniciovaní mimoriadnej schôdze len politikárčenie

Šeliga vidí v iniciovaní mimoriadnej schôdze len politikárčenie

Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí) nevidí dôvod na to, aby sa konala mimoriadna schôdza Národnej rady (NR) SR. Ministri majú podľa neho teraz najmä pracovať na tom, aby Slovensko zasiahla pandémia čo najmenej. Reagoval tak na zvolanie mimoriadnej schôdze. Inicioval ju opozičný Smer-SD, ktorý chce počuť od ministrov plány na riešenie koronakrízy v konkrétnych rezortoch.

Šeliga vidí v iniciovaní mimoriadnej schôdze len politikárčenie. Predpokladá, že rovnaký postoj ako on majú aj ostatní koaliční partneri. O tom, či koalícia podporí schválenie programu schôdze, by mali podľa neho rokovať na pondelkovej koaličnej rade. Podpredseda parlamentu dodal, že poslanci majú hodinu otázok či interpelácie, vďaka ktorým sa môžu členov vlády pýtať konkrétne otázky. Opozícia tiež podľa neho môže priniesť konkrétne návrhy k plánu reforiem.

Mimoriadna schôdza NR SR bude v stredu 7. októbra od 13.00 h. Opozícia chce, aby parlament na nej prijal uznesenie, ktorým zaviaže členov vlády predložiť v úvode októbrovej schôdze NR SR konkrétny plán okamžitých legislatívnych a iných opatrení s určením dosahu na verejné financie s cieľom minimalizovať negatívne dôsledky pandémie nového koronavírusu.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,647 +66 Dnes Úmrtí 12,540 +4 Dnes Uzdravení 379,535 Infikovaných 572 Last updated: 31. júla 2021 - 17:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -