Bary v Paríži budú dva týždne zatvorené, ide o nové opatrenie proti koronavírusu

0
Na archívnej snímke z 26. septembra 2020 ľudia pijú nápoje na terase kaviarne v Paríži. Bary a kaviarne v Paríži a na jeho vnútorných predmestiach budú od utorka 6. októbra do 19. októbra zatvorené z dôvodu narastajúceho počtu infekcií koronavírusom. (Foto: TASR/AP)

Bary a kaviarne v Paríži a na jeho vnútorných predmestiach budú od utorka do 19. októbra zatvorené z dôvodu narastajúceho počtu infekcií koronavírusom. V pondelok to oznámil šéf mestskej polície Didier Lallement, ktorého citovala tlačová agentúra DPA.

Paríž je pre zhoršujúcu sa nákazu v stave najvyššej pohotovosti, informovala agentúra AFP.

„Epidémia sa šíri príliš rýchlo, musíme teraz dupnúť na brzdy, kým sa nepreťaží náš zdravotný systém,” upozornil Lallement.

Reštaurácie, ktoré zabezpečujú stravovanie, budú môcť zostať otvorené za prísnejších preventívnych zdravotných opatrení. Študentské a rodinné večierky v priestoroch prístupných verejnosti však budú zakázané.

Riaditeľ regionálneho zdravotného úradu Aurélien Rousseau oznámil, že personál nemocníc vo francúzskej metropole je pod tlakom, pričom pacienti s ochorením COVID-19 teraz zapĺňajú 36 percent lôžok na jednotkách intenzívnej starostlivosti (JIS) a množstvo nemocníc bolo nútených zrušiť niektoré operácie, ktoré nie sú nevyhnutné.

Ministerka práce Élisabeth Borneová na Twitteri vyzvala zamestnávateľov aj pracujúcich v Paríži a ďalších zónach s maximálnym stupňom pohotovosti, “aby v čo najväčšej miere pracovali z domu, nech sa spomalí šírenie koronavírusu”.

- Reklama -