štvrtok, 16 septembra, 2021
23 C
Bratislava
ÚvodArénaNR SR: Mimoriadna schôdza, ktorú inicioval Smer-SD, bude v stredu

NR SR: Mimoriadna schôdza, ktorú inicioval Smer-SD, bude v stredu

Mimoriadna schôdza Národnej rady (NR) SR, na ktorej by mali členovia vlády predstaviť okamžité opatrenia odstraňujúce negatívne dosahy druhej vlny pandémie, bude v stredu (7. 10.) od 13.00 h. Informoval o tom odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR. Zvolanie schôdze iniciovali poslanci opozičného Smeru-SD, návrh na zvolanie schôdze podpísali aj viacerí nezaradení poslanci.

Opozícia chce, aby parlament uznesením zaviazal členov vlády predložiť v úvode októbrovej schôdze NR SR konkrétny plán okamžitých legislatívnych a iných opatrení s určením dosahu na verejné financie s cieľom minimalizovať negatívne dôsledky pandémie nového koronavírusu.

Na rokovaní by mali vystúpiť ministri financií, hospodárstva, práce, investícií, dopravy, pôdohospodárstva, životného prostredia, školstva i kultúry. Opozícia chce vedieť, aké budú opatrenia na zabezpečenie konkurencieschopnosti slovenskej ekonomiky a podporu inovácií. Takisto ju zaujímajú opatrenia na zabezpečenie zamestnanosti, udržanie sociálnej úrovne a vzdelanosti Slovákov i napĺňanie priorít a cieľov EÚ v oblasti digitálnej a zelenej ekonomiky.

Členovia vlády by mali predložiť plán opatrení, ktoré riešia dôsledky pandémie na cestovný ruch, šport, kultúru. Šéf rezortu financií má tiež predložiť plán legislatívnych a fiškálnych opatrení na dofinancovanie výpadku príjmov regionálnych a územných samospráv z podielových daní.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 400,348 +370 Dnes Úmrtí 12,566 Uzdravení 382,734 Infikovaných 5,048 Last updated: 16. septembra 2021 - 21:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -