utorok, 26 januára, 2021
-0.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Právnická fakulta UPJŠ podporuje za generálneho prokurátora Jozefa Čentéša

Právnická fakulta UPJŠ podporuje za generálneho prokurátora Jozefa Čentéša

Právnická fakulta Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach navrhne za kandidáta na generálneho prokurátora Jozefa Čentéša. Navrhovaný kandidát podľa nej spĺňa všetky odborné, osobnostné a morálne predpoklady na výkon tejto funkcie. Informoval o tom hovorca UPJŠ Tomáš Zavatčan.

„Profesor Čentéš ako prokurátor generálnej prokuratúry a univerzitný profesor trestného práva dlhodobo preukazuje, že je silnou nezávislou osobnosťou s prirodzenou autoritou a potrebnými predpokladmi na výkon tejto významnej ústavnej funkcie. Rovnako jeho životný príbeh je pre nás dostatočnou zárukou, že v prípade úspechu bude funkciu generálneho prokurátora vykonávať tak, aby prokuratúra pod jeho vedením dôsledne napĺňala svoje ústavné postavenie ochrancu práv a zákonom chránených záujmov fyzických osôb, právnických osôb a štátu,” uviedol dekan Právnickej fakulty UPJŠ Miroslav Štrkolec.

Funkcia generálneho prokurátora sa uvoľnila po odchode Jaromíra Čižnára. Sedemročné funkčné obdobie sa mu skončilo 17. júla, ale jeho nástupcu parlament zatiaľ nezvolil. Čižnár mohol presluhovať do vymenovania nového generálneho prokurátora, ale požiadal prezidentku Zuzanu Čaputovú o uvoľnenie z funkcie. Skončil k 10. augustu. Až do zloženia sľubu vedie generálnu prokuratúru prvá námestníčka generálneho prokurátora Viera Kováčiková.

Návrhy na kandidátov na generálneho prokurátora možno podávať do 9. októbra do 16.00 h.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 237,027 +551 Dnes Úmrtí 4,068 Uzdravení 193,380 Infikovaných 39,579 Last updated: 25. januára 2021 - 23:53 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky