sobota, 23 januára, 2021
8.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Británia: Víkendové čísla prípadov nákazy koronavírusom vraj boli "umelo vysoké"

Británia: Víkendové čísla prípadov nákazy koronavírusom vraj boli “umelo vysoké”

Takmer 16 000 prípadov nákazy novým koronavírusom v Spojenom kráľovstve sa v uplynulých týždňoch nedostalo do národného počítačového systému, z ktorého vychádzajú oficiálne údaje o denných nárastoch počtu infikovaných. Oznámili to v nedeľu večer britské úrady, ktoré to pripísali technickej poruche. Informovala o tom stanica BBC.

Niektoré z dosiaľ nehlásených prípadov pridali k sobotňajšej bilancii 12 872 novoinfikovaných a nedeľňajšiemu číslu 22 961 nových prípadov nákazy. Podľa upozornenia na oficiálnej stránke britskej vlády prinášajúcej údaje o koronakríze sú tak počty za tento víkend, ktoré by boli rekordnými, “umelo vysoké”.

Z oficiálnych údajov tiež vyplýva, že Spojené kráľovstvo v nedeľu presiahlo 500 000 potvrdených prípadov nákazy. V krajine zaznamenali od začiatku pandémie 502 978 infikovaných a viac ako 42 000 úmrtí, informovala agentúra AFP.

Úrad verejného zdravotníctva v Anglicku uviedol, že technický problém sa týkal časti prípadov z 25. septembra až 2. októbra. Súčasne zdôraznil, že porucha v presune údajov neovplyvnila doručovanie výsledkov testov na ochorenie COVID-19 predmetným osobám, pričom všetci pozitívne testovaní dostali pokyn na samoizoláciu a zaradili ich do systému sledovania kontaktov, ktoré v týchto prípadoch stanovili ako prioritné.

Britský premiér Boris Johnson v nedeľu varoval, že situácia v Spojenom kráľovstve bude najmenej do Vianoc “hrboľatá”, pokiaľ ide o koronakrízu. V rozhovore pre BBC povedal, že existuje “nádej” na zdolanie epidémie, pričom vyzval verejnosť, aby “sa správala bez strachu, no so zdravým rozumom”.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 233,027 Úmrtí 3,894 Uzdravení 183,942 Infikovaných 45,191 Last updated: 23. januára 2021 - 11:08 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky