utorok, 3 augusta, 2021
21.8 C
Bratislava
ÚvodArénaUSA: Komisia zodpovedná za predvolebné debaty sľubuje nové "nástroje na zachovanie poriadku"

USA: Komisia zodpovedná za predvolebné debaty sľubuje nové “nástroje na zachovanie poriadku”

Americká komisia organizujúca prezidentské predvolebné debaty v stredu oznámila, že pridá nové “nástroje na zachovanie poriadku” v nasledujúcich debatách. Zmeny sa rozhodla urobiť po prvej chaotickej debate z utorka večera medzi prezidentom Donaldom Trumpom a jeho demokratickým protikandidátom Joeom Bidenom, napísala tlačová agentúra AP. Uvažuje sa napríklad nad možnosťou vypnúť kandidátovi mikrofón.

Počas prvej debaty Trump často prerušoval svojho súpera Bidena, ktorý neraz nemohol vôbec dokončiť vetu.

Moderátor debaty Chris Wallace z televízie Fox News niekoľkokrát Trumpa prosil, aby nechal Bidena rozprávať bez prerušovania a držal sa dohodnutého formátu otázok, ale márne. Biden bol z toho podráždený, nazval Trumpa “klaun” a v jednom momente povedal prezidentovi “Sklapni”, pripomenula agentúra AFP.

Moderátor Wallace priznal, že na taký zmätok nebol pripravený. „Nikdy sa mi ani nesnívalo, že sa to takto vymkne spod kontroly,” povedal pre denník New York Times.

Nestranná komisia organizuje každú prezidentskú debatu pred voľbami už od roku 1988. Vo vyhlásení v stredu napísala, že prvá debata “jasne ukázala, že formátu najbližších debát treba dodať ďalšie nástroje, aby sa zabezpečil hladší priebeh diskusie na rôzne témy”.

Komisia doplnila, že “starostlivo zvažuje zmeny, ktoré prijme, a nové opatrenia oznámi v krátkom čase”.

Sú návrhy, aby moderátori mali právomoc dočasne vypnúť kandidátovi mikrofón. Wallace však poukázal na to, že on Trumpa vypol, ale prezident stále hlasno rozprával ďalej smerom k Bidenovi, ktorý stál blízko.

Prvá prezidentská debata trvala 90 minút a konala sa 35 dní pred voľbami novej hlavy štátu. Ďalšie debaty medzi Trumpom a Bidenom budú 15. a 22. októbra. Debata kandidátov na viceprezidenta prebehne 7. októbra.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,751 +41 Dnes Úmrtí 12,541 +1 Dnes Uzdravení 379,599 Infikovaných 611 Last updated: 3. augusta 2021 - 11:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -