Prezidentka: Vyjadrila sústrasť v súvislosti s haváriou lietadla na Ukrajine

0
Zuzana Čaputová. Foto: TASR

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vyjadrila úprimnú sústrasť v súvislosti s haváriou lietadla ukrajinskej armády. “S hlbokým zármutkom som prijala správu o tragickom páde vojenského lietadla pri meste Čuhujiv, ktorý si vyžiadal životy mnohých občanov vašej krajiny. V mene občanov Slovenskej republiky, ako aj v mene svojom, vyjadrujem Vám, rodinám a blízkym obetí, úprimnú sústrasť a zranenému prajem skoré uzdravenie,” uviedla prezidentka v kondolenčnom telegrame prezidentovi Ukrajiny Volodymyrovi Zelenskému.

V mene vlády SR poslali kondolenčný list svojim ukrajinským kolegom minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) a šéf rezortu diplomacie Ivan Korčok (nominant SaS). Vyjdrili tiež pripravenosť SR poskytnúť Ukrajine pomoc a podporu

Vojenské lietadlo ukrajinskej armády typu Antonov AN-26 sa zrútilo v piatok večer (25. 9.). Havarovalo v čase, keď sa približovalo k pristávacej dráhe. V lietadle sa viezlo sedem členov posádky a 20 kadetov Charkovskej univerzity vzdušných síl Ivana Kožeduba. Zahynulo 26 z nich. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil 26. september za deň štátneho smútku.