Premiér Matovič: 360… 419… 552 Preberám vedenie boja voči COVID-19 do vlastných rúk

2
Predseda OĽaNO Igor Matovič. Foto: TASR

Situácia okolo pandémie nového koronavírusu na Slovensku je mimoriadne vážna. Tvrdí to premiér Igor Matovič (OĽANO) na sociálnej sieti s tým, že po troch mesiacoch  preberá vedenie boja proti ochoreniu do vlastných rúk. Reagoval tak na piatkový (25. 9.) prírastok pozitívnych prípadov.

“360 … 419 … 552 Keď som sa včera pri 419 rozhodol osobne zatiahnuť ručnú brzdu, konšpirační blázni šaleli. Vraj straším ľudí s výmyslami. Dnes sme sa kvôli ich choromyseľným blábolom o chrípôčke a nedostatku kyslíka v mozgu z rúška posunuli na ďalší rekord 552 a budú ďalšie. Prepáčte, ale nebudem počúvať názory ľudí, pre ktorých zdravie a smrť iných ľudí okrem nich samých nie je hodnotou. Nech si vykrikujú koľko len chcú a hecujú sa navzájom, mne sú ukradnutí. Jediní na kom mi teraz záleží sú tí, ktorí sa voči dôsledkom chorého správania bláznov nevedia sami brániť a môžu naň doplatiť zdravím a životom. Situácia je mimoriadne mimoriadne vážna a preto po 3 mesiacoch preberám vedenie boja voči Covid-19 do vlastných rúk s rovnakým cieľom ako počas prvej vlny – vyhrať ho s čo najmenším dopadom na zdravie a životy nevinných ľudí,” uviedol predseda vlády Matovič na sociálnej sieti.

Premiér ďalej uvádza, že dosah akýchkoľvek ochranných opatrení bude vidieť až s odstupom viacerých týždňov a zmeniť smer tak strmej krivky bude vyžadovať veľmi veľa spoločného úsilia.


Na Slovensku v piatok identifikovali 552 pozitívnych vzoriek na ochorenie COVID-19, laboratóriá vykonali 6483 testov. Celkový počet infikovaných od začiatku pandémie vzrástol na 8600, umrelo 44 pacientov, vyliečilo sa 4098. Počet aktívnych prípadov na Slovensku je 4458.

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10220496804262593
- Reklama -

2 KOMENTÁRE

  1. Pán premiér MATOVIČ nás ( všetkých obyvateľov Slovenska ) teraz vyleči !!! Budeme VŠETCI ( obyvatelia Slovenska ) čučať doma v karanténe dva týždne a učitelom ešte pridajú na plate !? Je to KRETÉN !!!

  2. Za toto nesie plnú zodpovednosť len a len tento šašo Mat_ovič. On je teraz premiérom!!! Je to idi. Ot a teraz nám to všetkým aj názorne dokázal. A takéhoto tu ste volili modré trubky. Hanba vám. Verím, že vás sa to dotkne tak isto a možno ešte o trochu viac, ako obyčajných ľudí čo volili iné politické strany. Lebo teraz táto vládna koalícia je hotová pohroma pre naše krásne Slovensko. Boh ochraňuj Slovensko a rodu verných Slovákov.

Comments are closed.