Francúzsko: Polícia zadržala po útoku nožom v Paríži druhého podozrivého

0
Archív. Policajti hliadkujú na mieste po piatkovom útoku nožom, ku ktorému došlo neďaleko bývalej redakcie satirického týždenníka Charlie Hebdo v Paríži 25. septembra 2020. Foto: TASR/AP

Francúzska polícia zadržala druhú osobu v súvislosti s útokom nožom, ku ktorému došlo v piatok neďaleko bývalého sídla redakcie satirického týždenníka Charlie Hebdo vo francúzskej metropole Paríž. Informovali o tom agentúry AFP a DPA.

Druhú podozrivú osobu zadržali v blízkosti parížskej stanice metra Richard-Lenoir nachádzajúcej sa neďaleko miesta činu. K zatknutiu prvého podozrivého došlo neďaleko Námestia Bastilly v centre Paríža.

Pri piatkovom útoku utrpeli zranenia najmenej dvaja ľudia. Podľa denníka Le Monde ide o muža a ženu, ktorí pracujú pre filmovú produkčnú spoločnosť Premieres Lignes a zaútočili na nich, keď fajčili na ulici.

Okolnosti útoku zatiaľ nie sú známe. Incident vyšetruje francúzska protiteroristická prokuratúra.

K útoku došlo v čase, keď v Paríži prebieha so 14 osobami obvinenými zo spoluúčasti na útoku na redakciu Charlie Hebdo v januári 2015, pri ktorom zahynulo 12 ľudí, a následnom útoku na židovský obchod s potravinami.

Francúzsky premiér Jean Castex (uprostred) prichádza na miesto piatkového útoku nožom. Foto: TASR/AP
- Reklama -