NAKA zasahovala v budove Slovenského zväzu ľadového hokeja

0
Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan. Foto: TASR

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zasahovali v budove Slovenského zväzu ľadového hokeja. Potvrdil to hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

„NAKA vykonáva na hokejovom zväze procesné úkony v súvislosti s verejným obstarávaním,” priblížil Slivka počas akcie s tým, že bližšie informácie poskytnú hneď, ako to procesná situácia dovolí.

„Potvrdzujeme, že Národná kriminálna agentúra dnes vykonala procesné úkony na Slovenskom zväze ľadového hokeja. SZĽH je a bude vyšetrovateľom z Banskej Bystrice súčinný vo všetkých smeroch. Všetky vyžiadané dokumenty sme im vydali, niekoľko ľudí už bolo aj vypovedať, medzi nimi aj ekonomický riaditeľ. Zväz má nové vedenie, ktoré je transparentné a otvorené akýmkoľvek kontrolám, ktoré pomôžu očistiť slovenský hokej od individuálnych zlyhaní z minulosti. Vedenie SZĽH už v tomto smere vykonalo niekoľko personálnych zmien a na základe výsledkov vyšetrovania je pripravené v nich pokračovať,“ uvádza sa v stanovisku, ktoré poskytol hokejový zväz.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu