AKTUALIZOVANÉ Polícia prehľadáva pre nahlásenú bombu budovy súdov v Prešove a v Košiciach. Zadržala dvoch ľudí

0
Ilustračná snímka Zdroj: Facebook.com/policiaslovakia

Polícia momentálne prehľadáva budovy súdov v Prešove a v Košiciach.

Ako pre TASR uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Prešove Jana Ligdayová, prepoludním neznámy páchateľ nahlásil bombu na Prešovskom i Košickom súde.

Podľa hovorcu KRPZ v Košiciach Jaroslava Ličáka policajti prehľadávajú aj budovu košických súdov.

AKTUALIZOVANÉ 11:12 h V súvislosti s nahlásenou bombou na súdoch zadržala dve osoby

Polícia v súvislosti s utorkovým nahlásením bomby na súde v Prešove a v Košiciach zadržala dve osoby. Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach o tom informuje na sociálnej sieti.

„V čase o 8.22 h oznámil mužský hlas na linku tiesňového volania Policajného zboru 158, že na súde v Prešove a v Košiciach je bomba. V súvislosti s uvedenou udalosťou policajti z Košíc expresne rýchlo zadržali dve osoby. Vzhľadom na prebiehajúce procesné úkony sa polícia nateraz viac k prípadu vyjadrovať nebude,” informuje polícia.

Prehliadky budov súdov v Prešove i v Košiciach boli podľa prešovskej krajskej policajnej hovorkyne Jany Ligdayovej a košického krajského policajného hovorcu Jaroslava Ličáka ukončené s negatívnym výsledkom.

Ako pre TASR uviedla hovorkyňa Krajského súdu v Prešove Ivana Petrufová, v súvislosti s touto udalosťou došlo k prerušeniu prebiehajúcich pojednávaní.

- Reklama -