nedeľa, 24 januára, 2021
3.5 C
Bratislava
Úvod Aréna NAKA obvinila muža, ktorý mal pripravovať vraždu Žilinku a Lipšica

NAKA obvinila muža, ktorý mal pripravovať vraždu Žilinku a Lipšica

Národná kriminálna agentúra (NAKA) v rámci akcie Objednávka zadržala a obvinila Dušana Kracinu z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy. Mal pripravovať vraždy prokurátora Maroša Žilinku a advokáta Daniela Lipšica. Informoval o tom hovorca polície Michal Slivka.

„Skutku sa mal dopustiť na dvoch osobách, na chránenej osobe, ktorou je tiež verejný činiteľ, ale aj osobe, ktorá plní povinnosti uložené na základe zákona a tiež z osobitného motívu, ktorým je objednávka alebo v úmysle získať majetkový prospech,” uviedol Slivka.

Na trestnom čine sa mal Dušan Kracina zúčastniť ako objednávateľ. V súčasnosti s Dušanom Kracinom prebiehajú procesné úkony, podotkol hovorca.

Kracina je známy v súvislosti s kauzou vraždy novinára Jána Kuciaka. Odsúdený Zoltán Andruskó tvrdil, že ho navštívil v mene nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra. Mal mu oznámiť, že v súvislosti s vraždou hľadajú v Maďarsku bieleho koňa.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 236,476 +1,905 Dnes Úmrtí 4,068 +103 Dnes Uzdravení 189,959 Infikovaných 42,449 Last updated: 24. januára 2021 - 18:45 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky