Princ Charles varuje: Kríza klimatickej zmeny zďaleka prekoná dôsledky šírenia SARS-CoV-2

1
Na archívnej snímke z 9. marca 2020 britský princ Charles a jeho manželka Camilla (v pozadí). Foto: TASR

Britský princ Charles v nedeľu varoval, že kríza klimatickej zmeny zďaleka prekoná dôsledky šírenia nového koronavírusu, a vyzval svet, aby využil pandémiu ako príležitosť konať. Informovala o tom agentúra AFP.

„Bez rýchleho a okamžitého konania, v bezprecedentnom tempe a rozsahu, premeškáme vhodnú príležitosť na ‘reset’ pre… udržateľnejšiu a inkluzívnejšiu budúcnosť,” uviedol Charles.

Jeho vyjadrenia budú zahrnuté do odkazu, ktorý bude odvysielaný v pondelok na virtuálnom otvorení Klimatického týždňa v New Yorku.

Nástupca britského trónu povedal, že environmentálna “kríza je tu s nami už primnoho rokov – odsudzovaná, zľahčovaná a popieraná”.

„Teraz sa rýchlo stáva celkovou pohromou, ktorá zatieni dôsledky koronavírusovej pandémie,” dodal princ Charles (71).

Člen britskej kráľovskej rodiny, ktorý sa v marci sám nakazil koronavírusom, už dlho patrí k prominentným presadzovateľom udržateľnosti a opatrení proti klimatickej zmene, dopĺňa AFP.

1 komentár

  1. Ten má ale starosti. Pracujem stále v prírode hlavne záhrade a súčasna klíma mi maximálne vyhovuje. Mohlo by však byť o niečo teplejšie, pretože neustále musíme kúriť po väčšinu roka.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu