Grécky “medikán” si vyžiadal už tretiu obeť

0
Zaplavený dvor taverny v dôsledku búrky podobnej hurikánu, ktorá vyčíňa v prístave Argostoli na gréckom ostrove Kefalonia v Iónskom mori v piatok 18. septembra 2020. Foto: TASR/AP

Grécke úrady v nedeľu našli telo už tretej obete búrky podobnej hurikánu – tzv. medikán, ktorá v piatok zasiahla grécky kraj Tesália a spôsobila povodne, informovala agentúra DPA.

Hasiči z kraja Tesália objavili v nedeľu ráno telo 62-ročnej osoby v troskách jej domu. Viacero osôb zostáva podľa hasičov nezvestných, alebo zostali uviaznutí vo svojich domoch.

Pojem medikán je vytvorený zo slov mediteránny a hurikán. Je to hlboká stredomorská tlaková níž pripomínajúca hurikán.

Grécki požiarnici skoro ráno v sobotu uviedli, že zaznamenali takmer 2500 telefonátov od obyvateľov stredného a západného Grécka.

Občania hlásili spadnuté stromy, ktoré spôsobili majetkové škody alebo zablokovali cesty, ako aj to, že následkom smršte zostali uviaznutí. Požiarnici ďalej uviedli, že zachránili viac ako 600 ľudí.

Rieka neďaleko tesálskeho mesta Muzaki sa následkom búrky vyliala z koryta a poškodila najmenej dva mosty a viacero budov, vrátane miestneho zdravotníckeho strediska.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu