Bidenova prvá osobná debata s voličmi: Ostrá kritika Trumpa za výroky o skorej dostupnosti vakcíny

0
Kandidát Demokratickej strany na prezidenta Spojených štátov Joe Biden. Foto: TASR/AP

Kandidát Demokratickej strany na prezidenta Spojených štátov Joe Biden ostro skritizoval výrok súčasného prezidenta Donalda Trumpa o tom, že vakcína proti ochoreniu COVID-19 môže byť dostupná už v priebehu niekoľkých týždňov. Zároveň varoval Američanov, že Trumpovi v tomto smere nemožno dôverovať, informovala v piatok agentúra Reuters.

Biden sa tak vyjadril vo štvrtok na prvej osobnej debate s voličmi so série Town Hall (Radnica), ktoré pravidelne organizuje spravodajská stanica CNN.

Kandidát Demokratickej strany na prezidenta Spojených štátov Joe Biden počas prvej osobnej debaty s voličmi so série Town Hall (Radnica) v americkom meste Scranton vo štvrtok 17. septembra 2020. Foto: TASR/AP

Debata sa konala na predmestí mesta Scranton v Pensylvánii, a to pod holým nebom a v drive-in formáte, aby sa zamedzilo šíreniu koronavírusu. Biden s moderátorom boli na pódiu, zatiaľ čo občania sedeli na stoličkách pred svojimi zaparkovanými autami.

„Tá myšlienka, že vakcína bude existovať už zajtra a všetko bude v poriadku, proste nie je racionálna,” povedal Biden.

Trump tento týždeň povedal, že vakcína na ochorenie COVID-19 spôsobované koronavírusom by mohla byť pripravená na distribúciu ešte pred nastávajúcimi prezidentskými voľbami, ktoré sa majú uskutočniť 3. novembra.

Viacero popredných zdravotníckych expertov, vrátane riaditeľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) Roberta Redfielda, sa však vyjadrilo, že očkovacia látka bude zrejme všeobecne dostupná až od polovice roku 2021.

Trump v tejto súvislosti obvinil svojho demokratického súpera zo šírenia “protivakcinačnej rétoriky”. Biden však naďalej zdôrazňuje, že vo veci bezpečnosti vakcíny sa bude riadiť výlúčne odporúčaniami vedcov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu