piatok, 30 októbra, 2020
9.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Tomáš: V prieskumoch dýchame na chrbát OĽaNO, cítiť tam už nervozitu

Tomáš: V prieskumoch dýchame na chrbát OĽaNO, cítiť tam už nervozitu

Čerstvo zaregistrovaná strana Hlas-sociálna demokracia je podľa jedného z jej zakladateľov, poslanca Erika Tomáša, otvorená novým tváram a myšlienkam a v žiadnom prípade nie je politickým dvojčaťom Smeru-SD. „To, že to tvrdia vládni a koaliční poslanci, je súčasťou politickej stratégie, svedčí to o tom, že aj oni vnímajú raketový štart našej strany. Veď v prieskumoch dýchame na chrbát zatiaľ vedúcemu OĽANO a cítiť tam už nervozitu,“ povedal v stredu (16. 9.) v diskusii na Tablet.TV Tomáš.

„Podľa mňa je už na prvý pohľad vidieť určité rozdiely medzi Smerom-SD a Hlasom-SD. Prvý je v štýle politiky, druhý je v tom, že máme rastový a koaličný potenciál. A prichádzajú aj témy, na ktoré máme iné názory,“ tvrdí.

Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí). Foto: TASR

Napríklad reformu justície z dielne ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí) Hlas-SD podľa Tomáša principiálne neodmieta.

„Na neštandardnú situáciu možno budú potrebné neštandardné nástroje. Tzv. optimalizáciu súdnej moci zaviedol ešte pán Lipšic a ukazuje sa, že také veľké odovzdanie právomocí do rúk justície a jej samosprávy možno nebolo úplne ideálne. K reforme chceme predkladať aj vlastné doplňujúce a pozmeňujúce návrhy, ale nevylučujem, že by sme reformu justície z dielne pani ministerky spravodlivosti podporili,“ vyhlásil.

Zároveň pripustil, že so Smerom-SD majú aj spoločné témy. „Aj u nás ostáva platiť absolútna ochrana sociálneho štátu a opatrení, ktoré sme prijali. Lebo aktuálni vládni politici ich začali rušiť,“ konštatoval.

Jarnú vlnu pandémie podľa neho Matovičova vláda po zdravotnej stránke zvládla, čo sa už nedá povedať o ekonomickom rozmere krízy. Rozhodne pritom odmieta tvrdenia, že za súčasné komplikácie pri prekonávaní krízy je zodpovedná ešte vláda Petra Pellegriniho.

„Som zvedavý, dokedy sa chcú vládni predstavitelia neustále vyhovárať na svojich predchodcov. Už pol roka sú vo vláde a začínajú už byť veľmi smiešni, toto im už verejnosť dlho veriť nebude,“ povedal.

Peter Pellegrini. Foto: TASR

„Práve Peter Pellegrini a jeho dosluhujúca vláda urobila základné kroky pre ochranu obyvateľstva. Keby to vtedy neprijala, nový koronavírus by v prvej vlne urobil oveľa väčšiu ‘paseku’,“ tvrdí Tomáš.

Z ekonomickej stránky bola podľa neho už prvá vlna pandémie zvládnutá zle a ešte horšie podľa neho vláda manažuje jesennú vlnu nákazy. „Skôr to vyzerá, že túto vážnu krízu už nezvládajú. Pôsobia amatérsky, jeden deň niečo platí, druhý deň už nie. To, čo sa deje počas tejto druhej vlny, je už jeden veľký zmätok a cirkus,“ vyhlásil.

Na margo plánovaného iniciovania mimoriadnej schôdze parlamentu s cieľom odvolať hneď dvoch členov vlády, ministra financií Eduarda Hegera (OĽANO) a ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka (Sme rodina), Tomáš povedal, že sa zariadia podľa toho, či bude definitívne prijatá legislatíva, ktorá umožní schválenie nižšej minimálnej mzdy či 13. dôchodku.

„Táto jeseň bude súboj o charakter sociálneho štátu. Dobre viete, že vláda oznámila rušenie viacerých sociálnych opatrení, ktoré sme v minulosti prijímali. A to aj napriek tomu, že sa svojho času pán Matovič aj pán Krajniak dušovali, že keď budú súčasťou vlády, nikdy nesiahnu na sociálne opatrenia z dielne predchádzajúcich vlád,“ povedal.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

BBC: Vzťahy USA a Latinskej Ameriky sa po voľbách môžu zmeniť

Štyri roky po tom, čo sa americkým prezidentom stal Donald Trump, by sa politika Spojených štátov voči Latinskej Amerike mohla dočkať zásadných...

Korčok privítal pomoc Rakúska pri plošnom testovaní

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS) privítal pomoc Rakúska pri celoplošnom testovaní v súvislosti s ochorením COVID-19. TASR o tom informoval...

Bratislava: Hrozí kolaps experimentu celoplošného testovania, varuje starostka Čahojová

Hrozí kolaps experimentu celoplošného testovania ľudí na ochorenie COVID-19. Upozornila na to starostka bratislavskej mestskej časti Karlova Ves Dana Čahojová s tým,...

Krajniak: Pani prezidentka predčasne trúbi na ústup, vláda ďalej pracuje

Zatiaľ čo pani prezidentka predčasne trúbi na ústup, vláda ďalej pracuje na zabezpečení úspechu operácie Spoločná zodpovednosť. V statuse na sociálnej sieti...

Matovič: Vláda vie, čo robí. Veríme, že obsadenosť zdravotným personálom sa dnes ešte výrazne zvýši

K štvrtkovému (29. 10.) večeru bolo plne obsadených 4900 odberových tímov pomocným personálom, pričom len 63 percent z nich bolo plne obsadených...

VIDEO Čaputová: Celoplošné testovanie je nerealizovateľné. Žiadam zrušiť kategorizovanie občanov pri zákaze vychádzania

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vyzvala premiéra Igora Matoviča (OĽANO), aby sa plošné testovanie počas víkendu realizovalo tam, kde budú zabezpečené odbery. Zároveň...

Bratislava: Na oznamy o stave testovania využijú mestské časti kamery i aplikácie

Mestské časti hlavného mesta SR sú pripravené počas víkendového testovania periodicky informovať o aktuálnej situácii na jednotlivých odberných miestach. Využívať budú dostupné...
Slovensko
Pozitívne vzorky 55,091 +3,363 Dnes Úmrtí 212 +12 Dnes Uzdravení 12,508 Infikovaných 42,371 Last updated: 30. októbra 2020 - 13:53 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky