Britská vláda predstaví nový imigračný systém. Študenti, ktorí tam chcú študovať, môžu čoskoro požiadať o víza

0
bridge of sighs, oxford, england
Oxford, ilustračná snímka. Foto: Pixabay

Zahraniční študenti, ktorí v budúcom roku plánujú študovať v Spojenom kráľovstve, budú môcť od 5. októbra požiadať o víza novým spôsobom. Týmto krokom chce britská vláda predstaviť nový imigračný systém založený na bodovaní. TASR o tom informovala Monika Holečková z britskej ambasády v Bratislave.

Imigračné pravidlá, ktoré boli britskému parlamentu predložené 10. septembra, hovoria, že cesta k povoleniu na vstup sa pre medzinárodných študentov a žiakov z celého sveta otvára 5. októbra. Minister pre imigráciu Kevin Foster povedal, že „zavedenie tejto študentskej cesty vysiela svetu jasný signál, že chceme, aby tí najlepší a najšikovnejší prišli študovať do Británie na vzdelávacie inštitúcie, ktoré sú vo svete vysoko uznávané“. 

Nebude existovať limit na počet medzinárodných študentov, ktorí môžu do Spojeného kráľovstva za štúdiom vycestovať. Navrhnutý nový systém je oproti predchádzajúcemu jednoduchší. Študenti budú na udelenie povolenia potrebovať 70 bodov. Požadované body dosiahnu, ak budú môcť preukázať, že majú ponuku od schválenej vzdelávacej inštitúcie, hovoria po anglicky a sú schopní pokryť finančné náklady počas štúdia v Británii.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu