Mikulec: Kontroly na hranici s Českom budú zrejme náhodné

1
Na snímke zľava predseda vlády SR Igor Matovič, minister obrany SR Jaroslav Naď a minister vnútra SR Roman Mikulec (všetci OĽaNO) počas 37. rokovania vlády SR v Bratislave 16. septembra 2020. (Foto: TASR)

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) predpokladá, že kontroly na hranici s Českou republikou, ktorá od piatka 18. septembra pribudne na zoznam rizikových krajín, sa budú konať náhodne. O ich konkrétnom fungovaní sa však stále diskutuje, informoval o tom v stredu pred rokovaním vlády.

„Ešte sa uskutočňuje tá diskusia, ako to budeme riešiť technicky,” povedal minister. Poznamenal, že kontroly neznamenajú uzavretie hraníc. K prípadnej potrebe potvrdení od zamestnávateľa pre pendlerov sa nevedel vyjadriť. Poukázal na to, že príslušné nariadenie musí vydať hlavný hygienik SR Ján Mikas.

Ako potvrdil Úrad verejného zdravotníctva SR na sociálnej sieti, na opatrení k režimu na hraniciach sa v súčasnosti pracuje. „Verejnosť oboznámime s jeho presným znením vo štvrtok (17. 9.),” avizovali hygienici.

Minister odpovedal aj na otázku, či nespôsobuje činnosť pandemickej komisie chaos, napríklad vzhľadom na situáciu posledných dní, keď premiér zrušil jej rozhodnutia. „Nemyslím si, že vzniká chaos, pandemická komisia je poradným orgánom, myslím si, že odvádza veľmi dobrú prácu,” reagoval. Odborníkom podľa neho patrí úcta za hodiny, ktoré na komisii sedia a snažia sa zvážiť všetky okolnosti ovplyvňujúce prijatie návrhov opatrení. „Poradný orgán je na to, aby poradil, a potom sú zase ďalšie orgány na to, aby rozhodli,” uzavrel.

1 komentár

  1. To ako fakt? Ha, ha, ha … Len aby neboli tak náhodné, ako tie čo sme tu už raz zažili. A vtedy ten šašo z Trnavy Mat_ovič sa vyhováral na všetkých a všetko. Spomínate si? Nebolo to až tak dávno, že? Takže by ste si to mohli ešte pamätať. Mysleniu zdar!!!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu