piatok, 22 októbra, 2021
14.5 C
Bratislava
ÚvodArénaGuterres: Štáty Európskej únie musia zdieľať zodpovednosť za migrantov z Grécka

Guterres: Štáty Európskej únie musia zdieľať zodpovednosť za migrantov z Grécka

Generálny tajomník OSN António Guterres v sobotu vyzval členské štáty Európskej únie, aby prijali migrantov a žiadateľov o azyl, ktorí v dôsledku požiaru v tábore Moria na gréckom ostrove Lesbos prišli o strechu nad hlavou. Informovala o tom agentúra AFP.

„Je to nesmierna tragédia,” povedal Guterres pre francúzsku televíziu TV5Monde v rozhovore, ktorý odvysielala v sobotu. „Podľa mňa je jediným riešením premiestnenie týchto utečencov na kontinent, pričom dúfam v európsku solidaritu,” dodal.

„Nemôžete od krajiny (Grécka) v prvej línií očakávať, že všetko vyrieši sama. V rámci Európskej únie musí byť zdieľaná zodpovednosť,” pokračoval Guterres.

Grécka poriadková polícia v sobotu použila proti protestujúcim migrantom slzotvorný plyn. Tí sú už štyri dni bez prístrešia a pravidelného prísunu vody a potravín v dôsledku požiaru v najväčšom európskom tábore pre migrantov.

Chronicky preplnenú Moriu požiar takmer celú zničil. Tábor bol prechodným domovom pre približne 12.700 ľudí, vrátane zhruba 4000 maloletých, prevažne zo Sýrie a Afganistanu, čo viac ako štvornásobne prevyšovalo jeho kapacitu.

Desať členských štátov Európskej únie sa v piatok dohodlo na prijatí celkovo 400 maloletých migrantov bez sprievodu dospelej osoby, avšak podľa niektorých ľudskoprávnych organizácií je takáto odozva nedostatočná.

728*90

1 komentár

  1. Keď si ich západ navozil tak teraz nech sa o nich aj postará!!! Je to ich kapusta. Bol to západ kto po celé stáročia vykorisťoval a kolonizoval iné krajiny. Teraz nech si za to nesú aj sami zodpovednosť. Slovensko by malo okamžite opustiť tento spolok bláznov!!! Slovensko by mal odísť z EU po vzore VB!!! Slovensko by tak isto opustiť aj zločineckú teroristickú organizáciu NATO!!! Tak nám Boh pomáhaj!!!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 449,775 +3,470 Dnes Úmrtí 12,886 +3 Dnes Uzdravení 409,731 Infikovaných 27,158 Last updated: 22. októbra 2021 - 14:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img