sobota, 27 novembra, 2021
0.8 C
Bratislava
ÚvodArénaPrísnejšie opatrenia: obmedzia sa akcie v reštauráciách, svadby len do 30 osôb

Prísnejšie opatrenia: obmedzia sa akcie v reštauráciách, svadby len do 30 osôb

Od stredy 16. septembra bude zakázané organizovať hromadné podujatia v prevádzkach verejného stravovania a v ubytovacích zariadeniach, výnimkou sú svadby a posedenia po pohreboch. Sprísnia sa aj podmienky pre športové kempy. Vyplýva to zo záverov piatkového rokovania Pandemickej komisie vlády SR, o ktorých informoval minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO).

Na brífingu v tejto súvislosti vyzval na zodpovednosť a maximálne limitovanie rizika. Poukázal pri tom na fakt, že viacero lokálnych ohnísk nákaz sa objavilo práve na rodinných oslavách.

„Ak už teda organizovať svadbu, tak naozaj len v okruhu najbližších príbuzných,” apeloval. Upozornil, že od 1. októbra sa v rámci zníženia možného počtu účastníkov podujatí obmedzí aj počet ľudí na svadbe, bude ich môcť byť maximálne 30.

Prísnejšie opatrenia budú platiť aj v prípade podmienok pre športové kempy.

„Jeho účastníci budú musieť disponovať negatívnym testom nie starším ako 96 hodín, nesmú prejavovať príznaky respiračného ochorenia. Osoby v športovom kempe takisto budú musieť dodržiavať počas konania spoločnú izoláciu,” oznámil Krajčí.

Zo záverov pandemickej komisie takisto vyplýva rozšírenie tzv. červených krajín, kam pribudne aj Česká republika. Školáci na druhom stupni škôl budú musieť nosiť rúška až do konca septembra, zníži sa aj počet ľudí na podujatiach v interiéri a exteriéri, v oranžových a červených okresoch budú môcť mať exteriérové podujatia 100 a interiérové 50 účastníkov. Takáto situácia má byť aj v hlavnom meste Bratislava.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 651,234 Úmrtí 14,177 Uzdravení 532,875 Infikovaných 104,182 Last updated: 27. novembra 2021 - 03:27 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img