nedeľa, 28 februára, 2021
1.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Budapešť sprísňuje opatrenia: Nenosenie rúška v MHD sa bude pokutovať

Budapešť sprísňuje opatrenia: Nenosenie rúška v MHD sa bude pokutovať

Osoby, ktoré si v Budapešti nezakryjú predpísaným spôsobom tvár v prostriedkoch mestskej hromadnej dopravy, budú musieť zaplatiť pokutu 8000 forintov (22 eur). Rozhodol o tom v utorok operatívny štáb maďarského hlavného mesta v záujme spomalenia šírenia nového druhu koronavírusu.

Podľa spravodajského servera budapestkornyeke.hu konzultoval štáb aktuálny epidemiologický vývoj s predsedom Maďarskej lekárskej komory Gyulom Kincsesom a prijal potrebné opatrenia na spomalenie šírenia infekcie.

Nosenie rúšok v prostriedkoch MHD nariadil 7. apríla starosta Budapešti Gergely Karácsony 2, doposiaľ sa však porušenie tohto nariadenia pokutami netrestalo.

Zakrývanie tváre je od utorka v Budapešti povinné už aj v tržniciach, v kultúrnych zariadeniach spravovaných mestom, v múzeách, knižniciach, archívoch, kinách, divadlách, ako aj v kultúrnom centre hlavného mesta či uzatvorených priestoroch budapeštianskej zoologickej a botanickej záhrady.

Samospráva Budapešti sa v utorok zaviazala zvýšiť kapacity testovania na koronavírus v sociálnych zariadeniach a tiež v rámci starostlivosti o bezdomovcov a seniorov.

Nákazu novým druhom koronavírusu potvrdili v Maďarsku za posledný deň 341 ľuďom, čím počet doteraz infikovaných jedincov dosiahol 9304. Počet obetí ochorenia COVID-19 spôsobovaného vírusom SARS-CoV-2 dosiahol 626. Aktuálne je nakazených 4706. V nemocničnej starostlivosti je 192 pacientov, z ktorých 12 je napojených na umelú pľúcnu ventiláciu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 306,268 Úmrtí 7,075 Uzdravení 255,300 Infikovaných 43,893 Last updated: 28. februára 2021 - 07:39 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky