štvrtok, 28 januára, 2021
-1.6 C
Bratislava
Úvod Aréna Vláda predĺžila zákaz: Austrálski občania nesmú vycestovať za hranice do polovice decembra

Vláda predĺžila zákaz: Austrálski občania nesmú vycestovať za hranice do polovice decembra

Austrálska vláda v súvislosti s koronavírusovou pandémiou predĺžila zákaz cestovania do zahraničia až do polovice decembra. Informovala o tom vo štvrtok spravodajská stanica Sky News.

Mimoriadne opatrenie je v platnosti od marca a zabraňuje austrálskym občanom a osobám s trvalým pobytom v Austrálii cestovať za hranice. Výnimky môže potvrdiť iba federálna vláda, a aj tie musia byť vopred schválené miestnymi úradmi.

Zákaz neplatí pre občanov iných krajín, malé lode a nákladnú lodnú dopravu operujúcu pri pobreží, kľúčových pracovníkov a vládnych činiteľov.

Opatrenie tiež pozastavuje pravidelné medzinárodné lety a zabraňuje výletným plavidlám so 100 a viac pasažiermi zakotviť v austrálskych prístavoch.

Austrálsky minister zdravotníctva Greg Hunt vo štvrtok avizoval, že predmetný zákaz bude predĺžený o ďalšie tri mesiace, teda najmenej do 17. decembra.

Austrália bojuje s opätovne stúpajúcim výskytom infekčného ochorenia COVID-19 už niekoľko mesiacov. Najpostihnutejším je druhý najľudnatejší štát Viktória, v ktorom od začiatku augusta platí už druhé obmedzenie pohybu obyvateľstva – prísnejšie než bolo prvé v marci.

Austrálske úrady vo štvrtok potvrdili 127 nových prípadov nákazy, čím sa celková bilancia dostala nad číslo 26 000; ochorenie si dosiaľ v krajine vyžiadalo 678 mŕtvych.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 241,392 +2,775 Dnes Úmrtí 4,361 +101 Dnes Uzdravení 202,148 Infikovaných 34,883 Last updated: 28. januára 2021 - 01:54 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky