utorok, 28 septembra, 2021
15.9 C
Bratislava
ÚvodArénaVIDEO Kollár predstavil laureátov štátnej ceny J. M. Hurbana

VIDEO Kollár predstavil laureátov štátnej ceny J. M. Hurbana

Vladimír Krčméry, Milan Kňažko a Ján Budaj sú laureátmi na štátnu cenu Jozefa Miloslava Hurbana. Informoval o tom predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) na pondelkovej tlačovej konferencii. Dodal, že in memoriam budú ocenení blahoslavený Pavol Peter Gojdič a rabín Romi Cohn.

„Cenu J. M. Hurbana budem zajtra (1. 9.) odovzdávať ľuďom, ktorí vo svojom živote urobili mnoho pre našu krajinu či pre našich občanov,” skonštatoval Kollár. Vysvetlil, že pre Krčméryho sa rozhodol pre pokoj a hlas rozumu, ktorý preukázal v dobe, keď nikto nevedel, čo bude. Budaja a Kňažka vyzdvihol v súvislosti s 30. výročím nežnej revolúcie. Počas nej podľa jeho slov preukázali odvahu a stali sa hlasom občanov vo veciach verejných, pričom dodnes neboli ocenení.

Kollár tiež uviedol, že v osobe Pavla Petra Gojdiča je satisfakcia cirkvám, ktoré zažili v 40. a 50. rokoch perzekúciu.

„Je to aj osobný hold osobe, ktorá v takýchto časoch prejavila neuveriteľnú osobnú statočnosť a nezlomili ho ani neľudské podmienky,” povedal. Romi Cohn podľa neho zas predstavuje príbeh rodáka Bratislavy, ktorý zachraňoval významné pamätníky vo svete a zaslúžil sa aj o to, aby pamätník Chatama Sófera dostal nový šat.

Predseda NR SR o laureátoch štátnej ceny J. M Hurbana. Zdroj: TASR
728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 408,609 Úmrtí 12,596 Uzdravení 386,148 Infikovaných 9,865 Last updated: 28. septembra 2021 - 05:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -