nedeľa, 24 januára, 2021
3.5 C
Bratislava
Úvod Aréna V Aucklande sa skončil tzv. lockdown, zaviedli povinné rúška

V Aucklande sa skončil tzv. lockdown, zaviedli povinné rúška

Nový Zéland zrušil v pondelok karanténu v najväčšom meste Auckland. Opätovne sa tak otvorili školy a prevádzky, vláda však s platnosťou pre celé územie krajiny zaviedla povinné nosenie rúšok v prostriedkoch hromadnej dopravy. Informovala o tom agentúra Reuters.

Premiérka Jacinda Ardernová nariadila tzv. lockdown najľudnatejšieho mesta ostrovného štátu začiatkom augusta po tom, ako v Aucklande zaznamenali nárast lokálneho prenosu koronavírusovej infekcie.

„Máme plán, o ktorom vieme, že bude fungovať. Potrebujeme však každého spoluprácu a pomoc. Ak budú všetci dodržiavať nariadenia a pravidlá, v kombinácii so všetkými opatreniami na ochranu verejného zdravia sa nám to podarí,” povedala novinárom Ardernová.

Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová. Foto: TASR/AP

Nový Zéland v pondelok ohlásil deväť nových prípadov nákazy koronavírusom, z toho päť sa vyskytlo v už známom ohnisku v meste Auckland. Od začiatku vypuknutia pandémie zaznamenala krajina podľa Reuters 1387 prípadov infekcie a 22 úmrtí.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 236,476 +1,905 Dnes Úmrtí 4,068 +103 Dnes Uzdravení 189,959 Infikovaných 42,449 Last updated: 24. januára 2021 - 19:10 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky