Zákaz táborov odporcov protipandemických opatrení v Berlíne potvrdil aj ústavný súd

0
Demonštrant drží cisársku vlajku s podobizňou amerického prezidenta Donalda Trumpa počas protestu proti obmedzeniam zavedeným v súvislosti s koronavírusovou pandémiou pred Brandenburskou bránou v Berlíne. Foto: TASR

Nemecký Spolkový ústavný súd potvrdil v nedeľu večer zákaz zriadenia tábora odporcov protipandemických opatrení v centre Berlína. Informovala o tom agentúra DPA.

Tábor mal byť zriadený od 30. augusta do 14. septembra na Ulici 17. júna v Berlíne. Ústavný súd zamietol ako “neprípustnú” a “neopodstatnenú” žiadosť organizátorov na vydanie predbežného opatrenia a potvrdil tým zákaz vydaný predtým regionálnym vrchným správnym súdom.

Zároveň sa stotožnil s argumentáciou, že takýto tábor by predstavoval priame ohrozenie verejnej bezpečnosti, keďže jeho účastníci by nedodržali nariadenie o minimálnych odstupoch.

Policajti odvádzajú muža počas protestu proti obmedzeniam zavedeným v súvislosti s koronavírusovou pandémiou v Berlíne. Foto: TASR

Cez víkend sa v Berlíne uskutočnilo niekoľko protestných zhromaždení proti politike vládny v súvislosti s koronakrízou. Na jednej z nich sa v sobotu niekoľko stoviek pravicových extrémistov pokúsilo dostať do budovy Spolkového snemu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu