streda, 20 januára, 2021
1.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Česko: Prezident Zeman opustil nemocnicu

Česko: Prezident Zeman opustil nemocnicu

Český prezident Miloš Zeman v sobotu dopoludnia opustil Ústrednú vojenskú nemocnicu (ÚVN) v Prahe, kde sa v utorok podrobil operácii zlomenej ruky. Ďalšiu liečbu absolvuje v domácej starostlivosti na zámku v Lánoch.

Prezidenta priviezli ošetrovatelia až k sanitke na mobilnom lôžku. Vozidlo potom za sprievodu čiernych limuzín s ochrankou opustilo areál nemocnice a zamierilo do Lán.

„Pán prezident opustil Ústrednú vojenskú nemocnicu, teraz sa bude zdržiavať v Lánoch, prebiehať tu bude domáca rekonvalescenčná starostlivosť,” napísal hovorca Hradu Jiří Ovčáček na sociálnej sieti Twitter.

Zeman v utorok večer utrpel pád, zlomil si pravú ruku a museli ho operovať. Lekári mu do ruky implantovali titánový klin.

Prezident z dôvodu rekonvalescencie v piatok oznámil, že na odporúčanie lekárov zruší najbližší program, čím mala byť návšteva Juhomoravského kraja budúci týždeň, pripomína TV Nova.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 226,294 Úmrtí 3,637 Uzdravení 173,761 Infikovaných 48,896 Last updated: 20. januára 2021 - 04:38 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky