NAKA prijala trestné oznámenie Ministerstva životného prostredia. Ide o milióny za právne služby

0
Minister životného prostredia SR Ján Budaj. Foto: TASR

Národná kriminálna agentúra (NAKA) prijala trestné oznámenie ministerstva životného prostredia. Týkať sa malo zmlúv o poskytovaní právnych služieb, v ktorých sa dohodla podielová odmena za viac ako 1,6 milióna eur. Vyplatiť ju mal Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) advokátke v spore s Philotale Investments LTD. Potvrdila to hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

 “NAKA prijala trestné oznámenie Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR v súvislosti s podozrením zo spáchania trestných činov podvodu a porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. Vyšetrovateľ vydá rozhodnutie po dôslednom preverení všetkých okolností prípadu,” povedala Bárdyová.

K vyplateniu odmeny malo dôjsť za bývalého vedenia ministerstva. Odmenu mala dostať advokátka E. S., ktorá SVP poskytovala právne služby v spore s Philotale Investments LTD proti štátnym podnikom SVP a Vodohospodárska výstavba. Spor sa mal týkať zaplatenia náhrady škody 32 miliónov eur. Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽANO) sa preto v júli obrátil na NAKA.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu